Toyota Türkiye’de üretim ve yatırımda artış yapacak

Auto Show - - GÜNCEL -

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. üretimde 20. yıla ulaşmasının coşkusunu 15 Ekim tarihinde yapılan bir törende 3,500 çalışanıyla kutladı. Türkiye’nin ihracat liderleri arasında yer alan Toyota Otomotiv Sanayi, halen Corolla ve Verso modellerini üretiyor. 2014 yıl sonunda 135 bin adet otomobil üretmeyi ve bunun yüzde 85’i ihraç etmeyi planlayan Toyota Otomotiv Sanayi, yıl sonunda 2 milyar Dolar’lık ihracat hedefine ulaşmayı planlıyor.

1994 yılından bu yana Sakarya’daki tesisinde üretim ve ihracat faaliyetlerini yürüten Toyota Otomotiv Sanayi, yakın gelecekteki üretim ve yatırım artışı için hazırlıklarını sürdürüyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin Sakarya’daki üretim tesislerinde gerçekleştirilen 20.yıl kutlama töreninde konuşan Toyota Motor Avrupa Başkan ve CEO’su Didier Leroy, fabrika çalışanlarına şu mesajı verdi; “Bu tesisin yüksek rekabetçiliğine güvenerek, yakın bir gelecekte TMMT’nın üretimini arttırmasına yönelik karar alındı ve tam olarak bunun nasıl şekilleneceğine dair çalışmaları halen yürütüyoruz.”

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer ise şunları söyledi “Tesisimiz, başarılı performansı sayesinde üretim ve yatırım artışına layık görüldü.” dedi.

Öte yandan, resmi bir açıklama yapılmasa da, Sakarya’daki Toyota fabrikasında, Corolla ve Verso’nun yanı sıra, üçüncü bir modelin daha önümüzdeki dönemde üretime geçeceği ve bu modelin, Paris Fuarı’nda konsept hali sergilenen C-HR isimli küçük SUV olacağı tahmin ediliyor. Küçük SUV modası Türkiye’deki diğer üretimlere de yansıyabilir. Toyota’nın yanı sıra Türkiye’deki Hyundai ve Honda fabrikalarında da önümüzdeki yıllarda küçük SUV modellerinin üretilme ihtimalleri olduğu biliniyor.

Toyota Türkiye fabrikasında üretim ve yatırımda artış yapmayı

planlıyor. Resmi olarak açıklanmasa da, Türkiye’de üçüncü

bir model üretime girebilir ve bu yeni modelin de, konsept hali Paris

Fuarı’nda sergilenen C-HR isimli küçük SUV olacağı tahmin ediliyor.

Toyota Avrupa

yöneticileri, üretim ve yatırım artışı müjdesi

verdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.