İ

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ SEAT LEON X-PERIENCE -

İç spanyol ateşi Seat bu kez hedefi tam ortadan vurmayı başardı. Ülkemizde SW karoserli araçların çok yüksek hedeflere ulaşmadığını bilsem bile, bu modelin başarılı olmaması için bir neden göremiyorum. Örneğin açıklamalara göre fiyatı 80 ile 85 bin TL arasında olacak. Benim tahminim bu rakamın 80 bin TL sınırında tutulacağı yönünde. Bu modelin ülkemizde satışı için belirlenen tarihse önümüzdeki yılın ilk çeyreği.

X-Perience, görünüm konusunda bana hitap eden araçlardan biri. Sırtında büyük bir çanta taşıyor olmasına rağmen hatlar çok iyi bir şekilde birleştirilmiş. Bu sayede bu tip otomobillerin kaderinde olan arkadan sıradan görünme probleminin de önüne geçilmiş. Profil eğiminin de iyi ayarlanmasıyla birlikte, SW karosere sahip olmasına rağmen, sportif bir tat da yakalanmış. Yüzüne bakıldığında ise Leon ailesinin genlerine sadık kalındığı görülüyor ve bu da iyi bir karar.

Yeni model yaşam alanı genişliği konusunda da oldukça iddialı. İspanya Barselona’da yaptığımız test sürüşleri boyunca aracın içinde bulunan herkes rahat etti. Doğru sürüş pozisyonunu bulma konusunda da sorun yaşamadım. Arka ta-

mekandaki konfor ve ferahlık beğenimi kazandı.

Bagaj hacmi geniş. Büyük bagaj kapağı sayesinde yüklemeler rahat.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.