Cayenne S

Auto Show - - MAGAZİN PORSCHE CAYENNE S YOL DIŞINDA -

yerek manastıra ulaşmayı başardık. Gerçek bir off-road performansıydı bu. Kafkaslar’ın eteğinde, otlaklarında yabani atların gezindiği, tepesinde kartalların uçtuğu bir yaylaydı burası. Şimdi de kaldığımız otele ve köyüne buradan bakmanın keyfini yaşıyorduk.

Azerbaycan’a doğru

Artık sürüşün son gününe gelmiştik. Yola çıkma saati sabah 7’ydi. Sınıra kadar 5, sınırdan sonra da yaklaşık 6 saatlik bir sürüşümüz vardı. Kazbegi’den, Azerbaycan sınırına kadar beş on kilometresi hariç, asfalt görmediğimizi söyleyebilirim. Uzun bir offroad deneyimi yaşayacaktık. Öyle de oldu. Dağların tepesinde ara sıra karşımıza, yol yapımı için çalışan iş makinaları çıkıyordu. Yanlış anlamayın, bozuk yol tamir etmiyorlardı. Yol yapıyorlardı. Günün birinde bu çalışmalar bitince, normal otomobiller için de güzel bir etap olacağı belli. Fakat off-road sevenler için fırsat henüz kaçmış değil.

Bu rotalardan gitmek isteyenler, Gürcistan’a fazla beklemeden ve vizesiz girilebiliyor. Fakat Azerbaycan için mutlaka Türkiye’den vize almanız gerekiyor. Sadece uçakla gidenler, havalimanından vize alabiliyorlar. Otomobilleriyle gidecekler bu duruma çok dikkat etsin ve kesinlikle vize almadan yola çıkmasın.

Su debisi oldukça yüksek olan Gürcistan’da çok sayıda baraj göze çarpıyordu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.