Opel Corsa 1.2 16V

Auto Show - - KULLANILMIŞ OTOMOBİL OPEL CORSA D -

endişe duymalarına da gerek yok: 6 havayastığı, ABS ve ESP standart donanımdada yer alıyor. Ayrıca Euro NCAP çarpışma testinde de en yüksek skor olan 5 yıldızın da sahibi. Diğer taraftan Corsa D, büyürken iyice kilo da aldı: Minimum 1.1 tonluk boş ağırlık. Bu nedenle baz benzinli motorlar, seri olabilmek için zorlandıklarını hissettiriyor. Bunlardan 3 silindirli tasarruf motoru, hem gürültülü hem de zayıf kalması nedeniyle 2009’dan beri seçeneklerden kaldırdı.

87, 90 ve 100 HP’lik güç seçenekleri olan 1.4 lt’lik benzinli motor ise gayet uygun bir seçenek. Ayrıca devirlere göre güç dağılımı da 1.3 lt’lik CDTI dizele göre daha homojen. Çünkü Fiat’tan alınan dizel motor, kalkışlarda can sıkıcı bir zayıflık sergiliyor: 2000 d/d’nin altında çok güçsüz, 4200 d/d’nin üzerinde ise nefesi kesiliveriyor. Test aracımız 80 HP güce sahip ve tek bir istisna dışında genel olarak iyi durumda olan bir Corsa D 1.2 16V’ydi: Motor kaputunu alt kısmı paslanmaya başlamıştı. Aslına bakılırsa bu durum, Corsa D için tipik bir problem. Buna rağmen test aracımız, makul fiyatıyla gayet ilginç bir seçenekti.

2015 Opel takvimi için fotoğraf çekimi yapan Karl Lagerfeld, yeni Corsa E’de model olarak kendi kedisi Choupette’i kullandı. Rahatlayın: Burada

sözü edilen sorunların tümünün aynı Corsa’da ortaya

çıkma şansı çok az.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.