Ferrariler İstanbul’da kapıştı

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

Daha önce Playstation oyunlarında gördüğümüz Ferrari kapışmaları, bu kez gerçek oldu. Kapışan Ferrariler’in adresi bu kez İstanbul’du. Ferrari Racing Days serisinin 6’ıncı yarışı ilk kez geçtiğimiz hafta İstanbul’da gerçekleştirildi.

Ferrari tarafından organize edilen “Ferrari Racing Days”ın takvimi Nisan ayında start alıyor. 5 ayağı farklı ülkelerde düzenlenen “Ferrari Racing Days” etkinliğinin 6’ncı ayağı ise geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da, Intercity İstanbul Park’ta düzenlendi.

İstanbul’da ilk kez düzenlenen ve yarışseverlere birbirinden heyecanlı ve keyifli anlar yaşatan etkinlik, Ferrari 458 modellerinin yer aldığı Ferrari Challenge Trofeo Pirelli yarışlarına sahne oldu.

Ferrari Racing Days etkinliği ayrıca, otomobil tutkunlarının kalbinde çok özel yere sahip olan Ferrari’nin pist için üretilmiş FXX ve 599XX modelleriyle, Ferrari F1 takımının geçmiş yıllarda yarışlarda kullandığı orijinal Formula 1 araçlarının muhteşem performanslarına sahne oldu. Üç gün boyunca devam eden Ferrari Racing Days’de 50’nin üzerinde yarış otomobili pistte mücadele etti. Etkinliğin son gününde Formula 1 araçlarının katıldığı özel bir gösteri de düzenlendi.

Ferrari Türkiye distribütörü Fer Mas etkinlik süresince, özel davetlilerini Intercity İstanbul Park’ta ağırladı. Bu organizasyon ile Ferrari sahipleri, İtalyan pilotların yönetiminde teknik eğitim alırken, araçlarıyla İstanbul Park pistinde tur atma imkânı da buldu.

Ferrari Racing Days organizasyonu için İstanbul’a, birbirinden renkli 50 yarış Ferrari’si geldi.

Ferrari’nin Formula 1 aracı da İstanbul Park’ta gösteri sürüşü yaptı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.