Tarzını seçti

VW Scirocco yenilenmesinin ardından, tarzını tam olarak seçmiş oldu. Özellikle yüzünde yapılan değişimle artık daha sinirli ve agresif görünüyor.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI - Fotoğraflar: Barış Hasan Bedir

1.4 LT, 160 HP, 85.160 TL

VW Scirocco farklılık arayan genç sürücülerin otomobili. Kendine ait bir tarzı var. VW’nin 1.4 lt küçük hacimli motor seçeneğine yaptığı yatırımın ardından, bu kışkırtıcı görünüme çok daha uygun bir fiyatla sahip olma fırsatı da geldi. VW’nin Türkiye pazarında, 79 bin TL’ye, manuel şanzımanlı 1.4 lt 160 HP seçeneğini sunuyor olması çok önemli bir artı. Test otomobilinde olduğu gibi DSG şanzımanı da isterseniz, otomobilin fiyatı 85 bin TL oluyor. Coupe sınıfı için son derece iyi bir fiyat. Özellikle de pazardaki diğer coupe rakiplerinin karşısında, bu fiyat etiketiyle çok güçlü bir duruşu var ve maça önde başlıyor.

Kırmızı renkli bu Scirocco, test parkına geldiğinde, sanki asfaltın alev aldığını düşündüm. Bunu düşünmemin en önemli nedeni yeni tasarımıyla eskisine göre çok daha iddialı bir hale gelmiş olması. Özellikle yüzünde yapılan etkili dokunuşlarla, eskisine göre daha agresif ve daha sinirli bakıyor. Hatta onun artık daha kibirli göründüğünü de söyleyebilirim. Ne diyeyim, zaten bu tarzdaki bir otomobilden beklenen karakteri ve duruşu da ancak bu tür bir tasarımla karşılardı. Yani bu değişim iyi olmuş. Tasarım konusunda ona yapabileceğim tek ve önemli eleştiri, çizgilerin önden arkaya geçiş sırasında yaşattığı hantallık hissiyle ilgili olacak. Özellikle ön çaprazdan bakıldığında, arka tarafa doğru biraz daha şişkin bir karakteri var ve bu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.