Olgunluğunun zirvesinde

Detaylarında yapılan değişikliklerle Audi A6, tazelendi ve dikkat çekici bir olgunluğa ulaştı.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

Başlığımız tabi ki A6’nın bugüne kadar olgun olmayan bir otomobil olduğu anlamına gelmiyor. Ancak son değişikliklerle Audi, bunu bir adım daha ileri götürmüş. Üretim ömrünün yarısına gelen A6 makyajlanırken, özellikle ince işçiliği hatırı sayılır derecede iyileştirilmiş. Bunun dıştaki etkilerini ızgara, farlar, tamponlar ve marşpiyelerde görmek mümkün: Her şey biraz daha keskin, şık ve uyumlu görünüyor. İç mekana geçildiğinde ise yenilenen vites kolu, galvanize düğmeler, yeni renkler ve döşemeler dikkat çekiyor: Zaten yüksek olan işçilik ve malzeme kalitesi, daha da artmış gibi hissettiriyor.

Karoserin (çamurluklar, kapılar ve motor kaputu alüminyumdan üretilmiş) altında ise artık elden geçirilmiş motorlar görev yapıyor. Artık tümü Euro6 emisyon normunu karşılayan motorların, yüzde 22’ye varan oranlarda daha tasarruflu olduğu iddia ediliyor. Ancak bunlar tabi ki norm değerler. Diğer bir dikkat çekici yenilik ise şanzıman cephesinde: Bizler tarafından pek de sevilmeyip sık sık eleştiri konusu edilen Multitronic şanzıman, yerini çok iyi çalışan 7 ileri oranlı DSG şanzımana bırakmış. Yeni DSG şanzıman, 272 HP güce sahip test aracımız Avant 3.0 TDI ile mükemmel bir uyum gösterdi: Çok hızlı ve konforlu…

SONUÇ

Dirk branke

İlk bakışta makyajı fark etmek o kadar da kolay değil. Ancak biraz dikkatli incelendiğinde, A6’nın (test aracımız bir Avant’tı) artık dikkat çekici bir olgunluğa ulaştığı fark edilebiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.