Sınıf atladı

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ HYUNDAI I20 -

Hyundai’ın, baştan aşağı yenilenen küçük sınıf oyuncusu i20, hem boyutları, hem konforu, hem de genel kalitesiyle kelimenin tam anlamıyla sınıf atladı. Türkiye’de üretilen Hyundai i20, 39 bin TL’lık başlangıç fiyatıyla, oldukça çekişmeli bir segmentin içine giriyor.

Hyundai’ın Türkiye pazarında küçük segment liderliğini hedefliyor. Hyundai pazarlamacıları, 2015 yılında Türkiye pazarında 20 ile 25 bin arasında i20 satmayı planlıyor. Bu ise yeni i20’yi doğrudan segment liderliğine taşıyacak.

En vurucu yanı tasarımı

Yeni i20’nin en önemli vurucu güçlerinden biri tasarım: Her şeyden önce, eskisine göre daha ince, zarif ve taze görünüyor. Far grubu ilginç: Üstte ince bir ışık çizgisi halindeki far kaşları, altta ise LED gündüz farları ile kuşatılmış far sistemi, i20’ye şık ve modern bir kimlik kazandırıyor. Önden görünümde logonun bulunduğu bölümde fazla bir açıklık yok. Bunun yerine, bunun hemen altında, baklava dilimi ve bal peteği formlarında, altıgen bir radyatör ızgarası kullanılıyor. Öndeki tasarım formu profilde ve arkada da devam ediyor. Hyundai bu tasarımı, akıcı tasarım

C sütunundaki koyu renk kaplama, karartılmış arka kapı camları ile

uyum içerisinde.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.