İ

Auto Show - - ÖZEL TEST -

lk defa 1976 yılında Pony adıyla üretilen ve bugüne kadar dünya çapında en çok satılan Hyundai modeli unvanını elinde bulunduran Accent, yedinci neslinde adına Blue kelimesini ekledi. Tasarımını her geçen gün Avrupalılaştırıp kalite seviyesini de artıran Hyundai, Accent Blue ile göze hitap etmeyi başaran bir otomobil ortaya çıkardı. Yükselen omuz çizgisi, özellikle arka çaprazdan bakıldığında çok dinamik bir etki bırakıyor. Güçlü ve aynı zamanda agresif de görünen tasarımı ile ön plana çıkan araç, coupe formlu tavanıyla sportif bir tat yakalamış ve sedan karoserine rağmen hantal görünümden kurtulmuş. Güçlü bir çıkıntı yapan tampon ve entegre spoylerli bagaj kapağıyla gerçekten sportif görünüyor. Aynı şey ön çamurluktan başlayıp kapı kolları hizasında devam ederek, stoplara ulaşan ütü izi için de geçerli. Ön kısımda ise altıgen bir çerçeve içinde gruplanmış alt-üst ızgara ve tampon tasarımıyla, sis farlarının yapısı göze çok hoş geliyor.

Ferah ve kaliteli iç mekan

Yaşam alanına geçildiğinde yolcuları, sportif ve kaliteli bir atmosfer karşılıyor. Ferahlık hissi de beğenimi kazandı. Siyah rengin hakim olduğu kokpit, piyano siyahı yüzeyler ve alüminyum görünümlü malzeme ile rahatlatılmış. Göze batması başarılı bir şekilde engellenen alt kısımlar dışındaki plastik kalitesi de gayet yüksek. Accent Blue’da boyu 1.80 m’ye kadar olan insanlar her iki koltuk sırasında da, herhangi bir baş ve diz mesafesi sorunu yaşamadan yolculuk edebiliyor. Kapı içlerinin ince yapıları ise dirsek mesafelerinde Accent’e avantaj kazandırmış. Ancak kokpitin alçak yapısı nedeniyle bacaklarınız uzunsa, dizlerinizle bu bölgelere temas edebilirsiniz.

Ergonomi ön planda

Sürüş pozisyonunun ayarlanması, görüş açıları, müzik sisteminin performansı gibi konularda da Accent Blue beklentileri karşılıyor. Eşya gözlerinin sayısı ve kullanışlı

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.