Üstü açık lüks İ

Lüks ve sofistike Bentley, son zamanların en şık cabriosu olan Grand Covertible modelini tanıttı. Grand Covertible, çok lüks malzemelerin kullanımı konusunda adeta zirve yapıyor.

Auto Show - - GÜNCEL LOS ANGELES OTOMOBİL FUARI -

ngiliz otomotiv endüstrisinin en prestijli markalarından olan Bentley, yeni sofistike cabrio modelini Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. Lüks sınıfı cabrio sınıfında yer alan Grand Convertible modelini Bentley, fuar sonrasında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Grand Convertible, tercih edilen malzemelerin kalitesi, şıklık, günümüz modasına uygun tasarım ve aynı zamanda sürücüsüne adrenalin pompalayan motoru ile bir İngiliz aracında olması gereken bütün unsurlara sahip.

"Sequin" Mavisi renginde tanıtılan yeni Grand Convertible'ın ön kaputu ve cam çerçevesi ise gri rengi ile kombine edilmiş. Müşterinin isteğine göre geniş bir renk yelpazesine sahip olan Bentley, bu araçta özel tasarım bir jant da tercih etmiş.

Dış görünüşü kadar nefes kesici bir iç tasarıma da sahip olan Grand Convertible, Bentley bünyesindeki tasarımcıların yeteneklerini bir kez daha gözler önüne seriyor. 14 farklı doğal deri tamamen el işçiliği ile iç mekana uygulanırken, dış renk ile uyumlu olarak deri dikişlerinde de "Sequin" mavisi kullanılmış. Ayrıca tente tavanın kapağı da gerçek ceviz ağacından yapılmış. Bugüne kadar bir Bentley’de yer alan en büyük ahşap parçası olan tente kapak, dünyanın en maharetli mobilya tasarımcıları tarafından elde şekillendirilmiş. İnce işçiliğinde özel cila- ların kullanıldığı bu parçada paralel çizgiler halinde kromlanmış çelik çubuklara da yer verilmiş.

Kaputun altında ise Bentley'nin efsane haline gelmiş 6.75 litrelik çift turbolu V8 motoru yatıyor. Mulsanne'den tanıdığımız bu motor, Grand Convertible'ın da lüksü ve kesintisiz gücü bir arada tutabileceğini garanti ediyor.

Bentley Grand Convertible

Bentley’in Los Angeles’ta tanıttığı Grand Convertible, lüks cabrio sınıfında ulaşılan zirveyi temsil ediyor.

Şu ana kadar bir Bentley’de kullanılan en büyük ahşap kaplamaya, bu tente kapağında yer verilmiş.

Cabrio olmasına rağmen, arka koltuk yolcularına da konforlu bir alan bırakılmış.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.