Mitsubishi Attrage

Auto Show - - GÜNCEL YENİ MODELLER -

Mitsubishi, Space Star ile başlattığı, küçük otomobillerdeki atağını Attrage ile sürdürüyor. Zaten bir süredir az miktarda Türkiye’ye getirilen ve ön satışına başlanan Attrage, pazardan beğeni kazanması üzerine yüksek adetlerde ithal edilmeye başlandı.

Küçük sedan formunda olmasına rağmen, sınıfına göre yeterli bir iç mekan, geniş bir bagaj ve yüksek bir donanım seviyesi sunma iddiasında olan Attrage, 1.2 lt’lik 3 silindirli motorla ithal ediliyor. 80 HP güç üreten motor, 930 kg ağırlığındaki araca yeterli performansı kazandırıyor. 5 ileri oranlı manuel şanzımanın yanı sıra CVT otomatik şanzımana da sahip olan Attrage’ın toplam boyu 4.245 mm, dingil mesafesi 2.550 mm. Bagaj hacmi ise 450 lt ile oldukça iddialı.

Attrage’ın bir diğer iddialı yanı yakıt tüketimi. Ortalamada 4.9 lt/100 km’lik bir karma tüketim değerine sahip olan Attrage, neredeyse dizel motora ihtiyaç bırakmıyor, üstelik de bu tüketim ortalamasını, hem manuel vites, hem de otomatik vitesle sağlıyor. Performans ise kendi sınıfına göre yeterli düzeyde, manuel versiyonda son sürat 180 km/s, 0-100 km/s hızlanma 12 sn. Otomatik viteste ise maksimum hız 174 km/s, 0-100 km/s hızlanma süresi ise 13.3 sn.

Intense isimli donanım versiyonuyla ithal edilen Attrage’ın donanım seviyesi de yeterince zengin; Anahtarsız giriş ve çalıştırma, yağmur ve far sensörü, elektrik kumandalı aynalar, deri direksiyon ve vites topuzu, alüminyum alaşımlı jantlar, güvenlik konusunda ise EBD destekli ABS ve BA fren destek sistemi, ASTC aktif denge kontrolü ve kaymayı önleyici çekiş sistemi, 6 hava yastığı yer alıyor. Attrage’ın manuel vitesli versiyonunun fiyatı 43.900 TL iken, CVT şanzımanlı versiyonun fiyatı ise 46.900 TL.

Mitsubishi Attrage, segmentine kıyasla geniş iç mekan, daha büyük bagaj hacmi ve yüksek donanım sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.