Nissan Qashqai 1.2 X-Tronic

Auto Show - - GÜNCEL YENİ MODELLER -

Nissan’ın önemli pazar başarıları kazanan ve 2007’den beri dünyada 2 milyon, Türkiye’de ise 55 bin adet satan Crossover’ı Qashqai, bu yılın başında tepeden tırnağa yenilenmişti. 1.6 lt klasmanında dizel motor ve otomatik şanzıman birlikteliğini sunmasıyla büyük beğeni kazanan yeni Qashqai, şimdi ise 1.2 lt’lik küçük benzinli motoruyla X-Tronic isimli otomatik şanzıman birlikteliği sunarak, ürün gamını genişletiyor.

115 HP güce ve 165 Nm maksimum torka sahip olan turbo şarjlı küçük motor, önceki 1.6 litreye göre daha hızlı ivme kazanırken esnek ve seri bir sürüş konforu sunuyor. Stop & Start teknolojisinin standart olarak sunulduğu 1.2 X-Tronic, 5.6lt/100 km yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor.

75 bin TL başlangıç fiyatıyla piyasaya sunulan Qashqai 1.2 X-Tronic, Nissan Güvenlik Kalkanı’nda yer alan Otomatik Çarpışma Önleyici Sistemi, Yorgunluk Algılama Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Hareketli Nesne Algılama Sistemi gibi donanımları bir araya getirerek güvenlik teknolojilerinde geleceğin sistemlerini kullanıcılarına bugünden sunuyor.

Qashqai Nissan’ın başarılı hamlelerinden, şu ana kadar 2 milyon satmış. 2014 başında pazara sunulan

yeni nesil Qashqai serisi, şimdi de benzinli motora getirilen X-Tronic isimli şanzımanla daha da genişledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.