Heyecan dolu final

Bu yıl dördüncü sezonu tamamlayan, Türkiye’nin ilk ve tek yerli marka kupası, Lassa V1 Challenge, final mücadelesinde Adana’da adeta asfaltı yaktı.

Auto Show - - MOTORSPORLARI LASSA V1 CHALLENGE - Ümit AKKUYU / ADANA

Dört yılda adeta bir efsane haline gelen Volkan Işık’ın imza attığı V1 Challenge Serisi Adana’daki final yarışı ile zirve yaptı. Bol heyecanlı ve halkla içiçe olması bu seriyi özel kılıyor.

İlk günden itibaren dikkatleri üzerine çeken Volkicar araçlarıyla gerçekleştirilen Lassa V1 Challenge tek marka kupasında, dördüncü sezon geçtiğimiz haftasonu Adana’daki yarışla tamamlandı. Organizasyonun baş mimarı Volkan Işık’ın, motorsporlarını halka sevdirme çabası ile, organizasyonu seyircilerin ayağına kadar götürmesi, Adana sokaklarında karşılığını buldu. Seyircileri bu küçük yarış otomobilleri ile iç içe getiren yaklaşım, yoğun bir seyirci kitlesine sahne oldu. Seyirciler bir taraftan Volkicar yarış araçlarını yakından inceleme fırsatı bulurken, diğer yandan da şampiyon pilotlarla tanışma şansı elde ettiler.

Lassa V1 Challenge, yarışların yanı sıra, büyük bir organizasyona da sahne oldu. Müzik şöleni ve Volkan Işık Akademisi gösterilerinin yanı sıra, Volkan Işık’ın bizzat yaptığı “Tek Teker” şovu nefesleri kesmeye yetti. Volkan Işık bu gösteriye seyircileri de aktif olarak dahil etti. Tüm bu aktiviteler ise V1 Challenge organizasyonunu farklı kılıyor.

Can Tolon’dan zirveye ambargo

Caddeleri piste çeviren Volkicar’ların yarışı Lassa V1 Challenge serisinde, Adana’daki final yarış günü, antrenman ve sıralama turları ile başladı. Sıralama sonuçlarına göre gruplar halinde piste çıkan pilotlardan, kendi grubunu kazanan isim, bir üst tura yükseldi. Özel olarak oluşturulan parkurda araçları ile handikap turu atma zorunluluğu pilotları zorlarken, seyircilere büyük keyif yaşattı ve heyecanı üst seviyeye çıkardı. Hızın yanında taktiğin de çok önemli olduğu yarışta, final yarışına ilk sırada başlayan Can Tolon, 8 tur boyunca lider gitti. Genel klasman üçüncülük mücadelesinde sadece bir puan farkla önde olan Koray Muratoğlu, starttan sonraki ilk virajda spin atarak dördüncülüğe geriledi. Burak Çukurova’nın rahat bir ikincilik kazandığı yarışta, podyumun son basamağında 16 yaşındaki genç pilot Toprak Candan vardı. İlk üç sırada yer alan pilotlar, kupaların yanı sıra para ödüllerinin de sahibi oldular. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Can Tolon, geçen yıl gösterdiği başarıyı tekrarladı ve zirveye adeta ambargo uyguladı.

Lassa V1 Challenge’da, kadın pilotlar ve 40 yaş üstü pilotlar da ödüllendirildi. Kadın pilotlarda yarışın birincisi Çiğdem Bayülgen olurken, 40 yaş üstü pilotların kategorisi Master Cup’da ise birincilik Özgür Gür’ün oldu.

Finalin özeti: Can Tolon şampiyonluğa koşuyor.

16’lık Toprak Candan büyüklere adeta ders verdi.

Rekabetin yoğun olduğu ortamda sportmenlik örnekleri sergilendi.

Can Tolon şampiyon ünvanını bu sezon korumasını bildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.