Tarz

yaratıyor

Auto Show - - TEST BMW X4 XDRIVE 20D -

BMW modelleri arasında X4, gösterildiği ilk andan itibaren bir yıldız gibi parlamaya başladı. İlk bakışta onu yine sevdiğim modellerden biri olan X6’nın kardeşi olarak görsem de, X4’ün kesinlikle kendine ait bir tarzı var. Fotoğraflarına baktığım zaman bile beni etkilemeyi başaran X4, test parkına girdiği anda bu etkiyi daha da artırdı. Aslına bakarsanız ortada büyüleyici, çok farklı bir tasarım yok. Ama çok iyi birleşimler ve özellikle arka tarafa doğru alçalan yapının formuyla SUV Coupe görünümü gayet çekici bir etki bırakıyor. Yoksa yüz tasarımı gibi detaylar açısından hala tipik bir BMW. Yeni modeller yaratırken BMW bu bölümde ne zaman değişiklik yapacak bunu bilemiyorum ama bence o günler yaklaşıyor. Rakiplerin çeşitliliği arttıkça maliyet kaygılarının bir kenara bırakılacağı günlerin yakın olduğunu düşünüyorum.

Bunları yazarken BMW’nin yüz tasarımının kötü olduğunu düşündüğüm gibi bir düşünceye kapılanlarınız olmuş olabilir. Ama böyle bir durum elbette yok. Karakterini ve duruşunu belirgin bir şekilde ortaya koyan bu BMW yüzü, X4’e de

BMW’nin yeni modellerinden biri olan X4 kendine özgü tarzı olan bir araç. İşte onu en beğenilen ve dikkat çeken modellerden biri yapan da bu.

Fotoğraflar: Barış Hasan Bedir

Bu çizgilerle farklı yolculuklara doğru kapılarını açıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.