AUDI Q3

Yeni ızgara, yeni motorlar ve daha konforlu bir süspansiyon: Audi, küçük SUV’unu elden geçirerek tazeledi.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

Premium SUV’a konfor takviyesi

Bu makyaj gerçekten dikkat çekici: Elden geçirilen Q3 artık daha fazla plastikten oluşan ve farlara uzanmalarıyla hemen göze batan krom çerçeveye sahip yeni ızgarayı taşıyor. Xenon farların standart olduğu araçta, “dinamik sinyal” özelliğine (sinyal verildiğinde dönüş yönüne doğru kayıyor) sahip LED’li stoplar ise opsiyonel. Bu tür görsel stil iyileştirmelerinin dışında Audi, artık 3 yaşına gelen kompakt SUV’unda, tümü Euro6 normunu karşılayan daha da tutumlu motorlar ve yeni asistan sistemler de kullanmış: Side Assist (şerit değiştirme asistanı) ve Active Lane Assist (şerit takip asistanı). Makyajın en güzel yanı ise, mühendislerin süspansiyonu da elden geçirmiş olmaları. Bugüne kadar sertliğiyle öne çıkan süspansiyon biraz yumuşatılmış. Yeni ayarlar kompakt ve kıvrak bir araç olan Q3’e önemli bir kazanç sağlamış. Testimize konuk olan 2.0 TDI (184 HP) versiyon ise gücü ve seriliğiyle beğenimizi kazandı.

Makyaljı Q3 Şubat ayında ve 29 bin 600 Euro’dan başlayan Almanya fiyatlarıyla (150 HP’lik 1.4 TFSI için) piyasada olacak. Quattro çekiş sistemine ve 7 ileri DSG şanzımana sahip 184 HP’lik 2.0 TDI’ın fiyatıysa 39 bin 850 Euro olarak açıklandı. Son bir detay: 1390 Euro karşılığında Audi, ileri teknoloji ürünü şişirilebilir ve kısa bir sürede kurulabilir bir çadır (bagaj kapağına sabitleniyor) opsiyona da sunuyor.

Q3’te ince düzeltmeler: Arkadaki değişim minimal. Örneğin stoplar artık daha köşeli. Boya rengi ise gerçekten ilgi çekici: Sarı

tonun Audi’deki adı “mango sarısı.”

Her zaman olduğu gibi her şey birinci sınıf işçilik ürünü. Büyük ekranlı navigasyon opsiyonel.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.