MERCEDES 4MATIC

Dört dörtlük güvenlik

Auto Show - - NEWS -

Kış koşulları araç kullanmayı daha zorlu hale getiriyor. Kar ve buzla kaplı zeminde araç ile yüzey arasındaki teması sağlayan lastiklere büyük görev düşüyor. Mevsim itibarı ile kış lastiğinin kullanımı hem güvenlik, hem de konfor açısından büyük avantaj sunuyor. Kış lastiğinin yanı sıra doğru kullanım teknikleri de güvenli sürüşte önemli rol oynuyor. Gaz ve fren pedalına dengeli basmanın yanında doğru direksiyon manevralarını yapabilmek de işin teknik sürüş bölümünü oluşturuyor.

Zengin seçenek

Havaların soğuması, yollarda kar birikmesine ve geceleri de buzlanmaya yol açabiliyor ve birçok sürücü yollarda sıkıntı yaşıyor. Bu tip hava şartlarında izin verilen hız limitinin de altına düşmek, aracın hızını düşürmek güvenlik açısından tavsiye edilir. Doğru lastik tercihinin yanında, aracın çekiş tipi de büyük önem kazanıyor. Mercedes işte burada, dört tekerlekten çekiş sistemi olan 4Matic ile öne çıkıyor.

Mercedes-Benz ilk 4Matic modelini yaklaşık 30 yıl önce 1985 yılında tanıttı. Tüm tekerleklerden çekişli, günümüzün E-Serisi’nin selefi olan bu W124 kasa araç premium sınıftaki ilk otomatik kontrollü dört tekerlekten çekişli araç oldu ve teknolojik bir dönüm noktasını oluşturdu.

Alman yıldızının günümüzde 4Matic ürün gamı 75 modelden oluşuyor. Yüksek çekiş kabiliyetine sahip, yakıt verimliliği yüksek, atak ve güvenli olan güncel 4Matic sistemi lüks segment ve SUV’lerin haricinde artık daha küçük boydaki

Sistemlerle birlikte sürüş

tecrübesi de önemli.

Güvenli sürüşün şifresi: 4Matic yeterli.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.