BMW X5, VW TOUAREG

Hedef Bayern München

Auto Show - - NEWS -

Almanya’daki futbol mücadelesi garip bir şekilde devam ediyor: Lider FC Bayern’in en ciddi takipçisi Borussia Dortmund veya Bayer Leverkusen değil, Wolfsburg. Konu otomobil olduğunda da benzer bir durum yaşanıyor: Kısa bir süre önce makyajlanan Touareg ile VW, doğrudan BMW X5’i hedefliyor. Biz de bu “maçta” hakem olmaya karar verdik.

TOUAREG ÖZELLİKLE KONFOR VE LÜKSE ÖNEM VERİYOR

Biraz daha sert bir hale getirilen görünümüne rağmen VW’nin büyük SUV’u, rahat bir gezinti gemisi olmaya devam ediyor. Kaliteli ve şık iç mekan, rahat koltuklarla desteklenmiş. Gürültü seviyesi de asla rahatsız edici olmazken, arka sıradaki iç mekan avantajı Touareg’i X5’in yanında VIP salonuna dönüştürüyor. Durum böyle olunca rövanş maçı için Wolfsburg’dan Münih’e yapılacak uzun yolculuk bile korkutucu olmaktan çıkıyor. Hem de bagaj hacmi BMW’den biraz daha küçük olmasına rağmen.

Bayern’in taktiği de olması gerektiği gibi. X5’in kalitesi hakkında eleştirilecek bir şey bulmak imkansız. Dizel motor sadece tam gazda VW’dekinden biraz daha gürültülü çalışıyor ve uzatılabilen baldır desteklerine sahip muhteşem spor koltuklar (opsiyonel) vücuda VW’den biraz daha iyi oturuyor. Hatta süspansiyon konforu bile Touareg ile göz hizasında. VW’nin 2700 Euro karşılığında sunulan havalı süspansiyonu uzun zemin dalgalarında gayet yumuşak çalışırken, kısa darbelerde hafif bir şekilde titriyor. Ayrıca birbirini takip eden hızlı virajlarda karoser daha fazla yana yatıyor. Yani konu sportiflik olduğunda BMW çok daha iyi.

Testimize salınım engelleme fonksiyonuna da sahip olan Professionel adlı opsiyonel

VW Touareg: Havalı süspansiyon opsiyonuyla konfor oldukça yüksek. Sistem, yükseklik ayarı

ve elektronik ayarlı amortisörlere sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.