SEAT LEON 1.8 TSI X-PERIENCE

Seat da asfalt dışına çıkıyor

Auto Show - - HAFTANIN GÜZELİ ASTON MARTIN WORKS -

Teknik olarak Octavia Scout ile aynı olan Leon 1.8 TSI X-Perience, canlı İspanyol karakteriyle beğeni topluyor.

Afrodizyak olarak 4 tekerlekten çekiş mi? Maceracı görünümü ve 4x4 sistemiyle Seat Leon X-Perience asfalt dışında da daha yüksek keyif verme iddiasında.

1.8 TSI 4Drive DSG ile yaptığımız sürüşler, bunun işe yaradığını gösterdi. 180 HP’lik benzinli motor asfalt üzerinde bile harika alçak uçuşlara izin veriyor. Bu canlı ve keyifli otomobil, 100 km/s’ye 8.0 sn ulaşıyor ve 221 km/s maksimum hız yapabiliyor. Sert süspansiyon ve direkt direksiyon ise virajlarda keyifle dans etmenizi sağlarken, modern iç mekan, spor koltuklar ve bluetooth bağlantılı multimedya sistemi de beğeni topluyor.

Asfalttan çamura geçiş yapmak isteyenlere 15 mm artırılan zeminden yükseklik ve 4 tekerlekten çekiş siste- mi yardımcı oluyor. Güç aktarımında sorun yaşandığı anda sistemin Haldex kavraması, gücü arka tekerleklere de göndermeye başlıyor ve bu değişim çok hızlı ve sorunsuz gerçekleşiyor.

Süspansiyonu sertleştiren 18 inçlik jant opsiyonu ve fiyat ise keyif kaçırıcı olabilir. 30 bin 140 Euro’luk Almanya fiyatı, önden çekişli kardeşinden 2 bin 750 Euro daha yüksek.

Leon X-Perience’ın ipuçları: Yeni ön tampon, koruyucu karoser plakaları ve artan

zeminden yükseklik.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.