HYUNDAI I20 COUPE

Şimdi daha sportif

Auto Show - - HAFTANIN GÜZELİ ASTON MARTIN WORKS -

asım ayından bu yana önemli bir çıkış yakalayan Hyundai i20, şimdi de üç kapılı sportif versiyonu olan Coupe ile otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Hyundai, ilk kez bir B segmenti otomobili mevcut beş kapılı versiyonundan tamamen farklı bir tasarımla dizayn etti. Yeni i20 Coupe, dinamik tasarımı ve çarpıcı iç mekanıyla özellikle genç kullanıcıların ilgisini çekebilir.

Hyundai i20 Coupe, beş kapılı kardeşinden bağımsız A, B ve C sütunlarıyla da farklılık gösteriyor ve ön kısımda Hyundai’nin karak- teristik altıgen ızgarasına tamamen farklı bir bakış açısı getiriyor. Ters altıgen ızgara, yeni tasarlanmış ön tamponda farklılık yaratırken aynı zamanda aracın daha dinamik görünmesine de katkı sağlamış oluyor. Arka tarafta da benzer şekilde beş kapılı kardeşinden ayrılan i20 Coupe, daha dinamik, daha çevik ve daha estetik bir ambiyansa sahip. Yukarı doğru uzayan omuz çizgisi ve daha geniş çamurluk ağızlarıyla akıcı bir tasarım sergileyen otomobil, 336 litrelik bagaj hacmiyle de başarılı. Coupe versiyonun motor ve şanzıman donanımları ise 5 kapılı hatchback versiyonla tamamen aynı olacak. En güçlü motor, 100 HP’lik, 1.4 lt benzinli motor versiyonu olarak açıklanıyor.

Hyundai i20 Coupe, yeni eklenen turuncu iç mekan rengiyle de farklılaşıyor. Bu özel renk kokpitte ve koltuk döşemelerinde kullanılarak sportif bir ambiyans yakalanmış. Bu rengin yanı sıra 17 inç’lik alü- minyum alaşımlı jantlar da estetik öğelerden bir diğeri.

Yeni i20 Coupe, Hyundai’nin Avrupa’daki tasarım merkezinde geliştirilerek Türkiye’deki Hyundai Assan Fabrikası’nda üretilecek. Beş kapılı hatchback i20 ile birlikte Coupe de tüm Avrupa’ya sadece Türkiye’den ihraç edilecek.

Keskin ve belirgin hatları sportif ve dinamik bir görüntü kazandırmış.

Coupe olma özelliği onun

burun tasarımında da değişikliğe neden oldu.

Arka form detayları çizgilerle uyum içerisinde.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.