“Audi” kafa karıştırıyor!..

Auto Show - - FORMULA 1 -

Audi’den bir hafta “F1’e dair hazırlığımız yok” açıklaması yapılırken, diğer hafta “Fizibilite yapıyoruz” dedikoduları sızıyor... Geçen hafta hem Audi yetkilileri, hem de Andrew Benson, kafaları karıştırdı...

Geçen ay Volkswagen Grubu’na katılan, Ferrari takımının eski patronu Stefano Domenicalli; İngiliz “BBC”ye yaptığı açıklamada Audi takımının, şu anda F1 takımları arasında en güçlüsü olan Mercedes’e meydan okumak için fizibilite çalışmaları yürüttüğünü söyledi.

Volkswagen CEO’su Martin Winterkorn, Domenicalli’nin gruba katıldığı günlerde, Alman “Bild am Sonntag”a yaptığı açıklamada; motor sporlarında grup olarak istikrarlı bir yükseliş kaydettiklerini, Audi’nin DTM’de, VW’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda, Porsche ve Audi markalarının da Le Mans’ta başarılarıyla haklı bir gurur yaşadıklarını anlatmıştı.

Audi motor sporları başkanı Wolfgang Ullrich de yine Winterkorn ve Domenicalli’yle aynı tarihlerde; Audi’nin F1’e girişi ile ilgili sızdırılan bilgilere itibar edilmemesi gerektiğini açıklamış ve ortada kesin bir şey olmadığını söylemişti...

Yabancı basındaki Formula 1 dedikoducularına bakarsanız, Audi’nin 2017’de F1’e gireceği kesin ama daha da ilginç bir haber var ki, Ocak 2015’te Toyota ve BMW’den de Formula 1’le ilgili takım ortaklığı açıklaması gelebileceği... Beklemekten başka çare yok... Ben bile Audi’nin F1’e hazırlandığına kesin gözüyle bakarken, 1 gün içerisinde yabancı basından gelen birkaç bültenle kararımı değiştirebiliyorum!

Gene Haas: “Ferrari’ye saygı duyulmalı”

Gene Haas, takımının Formula 1’e girişini 2016’ya ertelediklerini açıklarken bunun nedenini daha rekabetçi bir araç üretebilmek için zamana ihtiyaçlarının olması olarak açıkladı.

Haas yaptığı açıklamanın devamında; Formula 1’in dışarıdan görülmeyen birçok zorluğu olduğunu ama en önemlisinin bütçenin yüksekliği olduğunu söyledi.

Araçlarında Ferrari motoru kullanacak olan Haas, bu yıl Ferrari’nin patro-

Max Verstappen ve Carlos Sainz JR.’ın, Toro Rosso takımındaki koltukları doldurmasından sonra “ayakta kalan” Jean-Eric Vergne, kapağı Formula E serisine attı!

Kalust Şalcıoğlu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.