FORMULA 1

“Şeffaf” Mercedes kurtuldu!

Auto Show - - NEWS -

Toto Wolff, bu sezon Mercedes’in pilotları Lewis Hamilton ve Nico Rosberg arasındaki sorunların çözümü için Alain Prost’tan “şeffaf olun” tavsiyesi aldığını ve Prost’un tavsiyeleriyle krizi aştığını açıkladı!

Toto Wolff verdiği demeçte “Alain Prost’un tavsiyeleri, takımdaki savaşı önledi” dedi.

Lewis Hamilton ve Nico Rosberg arasındaki sorunlar, sezon içerisinde Mercedes takımını neredeyse ikiye bölünmüş bir hale getirdi! İki pilot arasındaki bu “savaş” benim aklıma getirmese de Wolff’ün aklına, 1988 ve 1989’daki Alain Prost ve Ayrton Senna arasındaki çekişmeyi getirmiş.

Wolff yaptığı açıklamada “2014 sezonu başında Prost ile konuştum ve Senna ile düştüğü duruma takım pilotlarımızın düşmemesi için neler yapmam gerektiğini sordum. Prost bana ‘şeffaflık’ dedi” dedi...

Prost özetle Wolff’e, iki pilota karşı da açık olması gerektiğini ve takımın şampiyon olacak pilotu daha fazla desteklemesi gerektiğini söylemiş.

Wolff da konuşmasının sonunda, aldığı tavsiyelerin iyi bir takım lideri olmasında büyük katkısı olduğunu belirtmiş...

Takımın menfaatleri doğrultusunda, şampiyonluk şansı yüksek olan pilotun desteklenmesini anlarım da “şeffaflık” konusunu anlayamam!

Şeffaf olmak için tavsiyeye mi ihtiyaç var!

Hani derler ya “doğrusunu söylemek gerekirse” diye... Doğrusunu söylemek bir erdem değildir, zaten doğruyu söylemek gerekir!

Geçen Perşembe’nin toplantısı!

18 Aralık tarihinde, Formula 1’deki maliyet sorunlarıyla ilgili bir toplantı gerçekleşti. Maalesef yazımı elimden geldikçe geciktirmeme rağmen toplantı tutanaklarına ulaşamadım. Önümüzdeki hafta, toplantıdan önemli bir sonuç çıkmışsa (ki umarım çıkmıştır) sizlerle paylaşacağım...

Bu arada tüm küçük takım patronlarının ortak isteği, küçük takımların daha “adil” (yani pastadan daha fazla) pay almaları...

Hani derler ya “birinden borç alabilmek için önce o paraya ihtiyacın olma-

Kalust Şalcıoğlu Bu sezon Mercedes’te, 1988-89’da Prost ve Senna arasındakine benzer sorunlar vardı. Wolff yaptığı açıklamada, Prost’un tavsiyeleriyle krizi aştığını söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.