MINI JCW

Artık daha da güçlü

Auto Show - - NEWS -

Bügüne kadar Mini tarafından üretilen en güçlü motora sahip olan yeni JCW’de, 2.0 litrelik çift turbo beslemeli motor, tam 231 beygir ve 320 Nm tork üretiyor. Aynı zamanda yeni Mini JCW, yeni spor süspansiyon paketi, frenleri, aerodinamik ve iç mekan modifiyeleri ile Mini çizgisini bozmadan bir yarış otomobili hissiyatı verecek. Bir önceki modeline göre yüzde 10 daha fazla beygir gücü ve yüzde 23 daha çok tork üreten yeni JCW, 6 ileri manuel şanzıman ile 0-100 km/s hızlanmasını 6.3 saniyede tamamlıyor. 6-ileri Steptronic spor şanzıman ile ise 6.1 saniye gibi iddialı bir performans sergiliyor.

Sportif ayarlı süspansiyonlar ve elektro mekanik bir sisteme sahip Servotronic direksiyon sayesinde sürücü, motorun gücü ve torkuyla güven içinde baş edebiliyor. Yeni geliştirilen dört pistonlu Brembo fren sistemi ve 17 inç John Cooper Works jantlar standartken, 18 inçlik jantlar opsiyon listesinde yerini almış. Dinamik stabilite kontrolu (DSC), dinamik yol tutuş sistemi (DTC) ve elektronik difransiyel kilidi (EDLC) sayesinde sürücüye aracın keyfini sonuna kadar yaşama imkanı veriyor. Elektronik amortisör sertlik ayarı ise opsiyonlar arasında yer alıyor.

Dış görünüşteki oynamalar, estetikten çok, güce dayalı olacak şekilde tasarlanmış. Ön kaputta yer alan hava kanalı, karakteristik yan ızgaralar ve modele özgü difüzör ve John Cooper Works spoyleri, modeli standart Mini’lerden ayıran detaylardan bazıları. Ayrıca bagajda ve şık ön ızgarada yer alan amblemler ile John Cooper Works imzası, araçtaki yerini almış. İç mekanda yeni sportif koltuklar, vites pedallı multifonksiyonel direksiyon, metal pedallar ve göstergeler yenilenen ayrıntılardan bazıları.

Güce dayalı tasarım öğeleri

ön planda tutuldu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.