ORTA SINIF SEDANLAR

Sedan karoseri ve sevilen tutumlu motoru 2.0 TDI ile VW Passat, Kia, Opel, Peugeot ve Skoda’daki rakiplerine meydan okuyor.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

VW Passat herkese karşı

VW dikkatli olmalı. Çünkü kazanmaya alışık bir marka, rakiplerini küçük görmeye başlayabilir ve Passat için bu tehlike hiç olmadığı kadar yüksek. Lisansör dergimiz Auto Bild’in yaptığı bir diğer karşılaştırmada, Passat’ın Variant adlı station kardeşi, Audi ve BMW’nin premium modellerini rahatlıkla geride bırakmayı başarmıştı. Hem de bugüne kadar elde edilmiş en yüksek puanı alarak...

Wolfsburg’un mucize otomobilinin karşısında bu kez farklı rakipler var ve bunların hepsi elit görünümlü ve kullanışlılıktan çok daha fazlasını sunan otomobiller. Orta sınıf sedanların bu

karşılaştırmasında, “gerçek halk otomobilinin” hangisi olduğunu araştırdık. Bu nedenle en çok sevilen ve optimum performans sunan, 150 HP civarındaki motorizasyonları tercih ettik.

Rakiplerden Kia Optima, uygun fiyatı ve 7 yıllık erişilmez garanti süresiyle kesinlikle göz dolduruyor. Bunun dışında Koreli orta sınıf model, çok iyi görünüyor. Passat’ın bu duruma karşı bir şeyler yapması gerekecek gibi duruyor.

Grup kardeşi Skoda da fiyat seviyesiyle puan toplamayı hedefliyor. Buna ek olarak Superb, çok geniş iç mekan ve iki kademeli açılan bagaj kapağı gibi özelliklere de sahip.

Fransızlar ise yarışa, kısa bir süre önce makyajlanan Peugeot 508 ile katılıyor. Makyajı görsel olarak ilk anda algılamak zor olsa da, teknolojilerde yapılan iyileştirmeler kesinlikle çok faydalı. Ayrıca motoru da yumuşak çalışma karakteriyle ünlü.

Passat’ın tacına oynamaya niyetlenen son rakip ise Opel’den geliyor: Insignia. Bunun dışında Insignia, teknolojik olgunluğu ve uygun fiyatıyla da iddialı.

Karşılaştırmanın heyecanlı geçeceği kesin. Bakalım yüksek fiyatlı Passat, daha ulaşılabilir rakamlara satılan rakiplerinin karşısında neler yapabilecek?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.