ÖZCAN KEKLİK

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, 2015 yılında yeni modellerin yanı sıra yeni motorşanzıman seçeneklerini de sunacaklarını ve Opel için “yenilikler yılı” olacağını açıkladı.

Auto Show - - AUTO SHOW HAFTASI -

Opel’in yeni hedefleri

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik geride bıraktığımız 2014 yılını değerlendirdi ve 2015 yılındaki hedeflerini açıkladı.

Auto SHOW: 2014’te Türkiye pazarındaki performansınız nasıl gerçekleşti?

Özcan KEKLİK: Binek araç pazarında sektörün en önemli oyuncuları içerisinde yer alıyoruz. Bu yılın ilk on bir ayı sonunda ülkemiz pazarında 31.000 adedin üzerinde binek araç satışı ve yüzde 6,5 civarında binek araç pazar payı ile en çok tercih edilen markalardan biri olduk. Geçen yıllardan gelen bu başarıyı istikrarlı şekilde devam ettiriyoruz. Satış he-

deflerimiz kadar bizim için önemli olan diğer bir husus da, sektörümüzde Müşterisiyle En İlgili Marka Olma konusunda ortaya koyduğumuz çalışmalarımızı daha da geliştirmek.

Geçen yıl Avrupa genelinde, geleceğe yönelik birçok yatırım kararı açıklanmıştı.

Evet, doğru. 2018'e kadar, Opel markamızla, ülkemiz dahil tüm Avrupa pazarlarına 27 yeni model ve 17 yeni motor sunacağız. Bu bahsettiğim yeni ürün ve yeni nesil motorlarımızı geliştirmek üzere gerçekleştirdiğimiz yatırım tutarı 4 milyar Euro.

2015 yılındaki öncelikleriniz neler olacak?

2015 yılı Opel için, pazara birçok yeni ürün ve motor-şanzıman seçeneklerini sunduğumuz bir yıl olacak. Yenilenen ürün gamı ve motor-şanzıman seçeneklerimizle, 2015 ve onu takip eden yıllarda da Opel’in, en çok tercih edilen markalardan biri olma konumunu güçlendirerek devam edeceğine inancım tam.

2015 yılı yeniliklerinizi biraz daha detaylandırır mısınız?

Yeni Corsa modeli Şubat 2015’de ülkemiz pazarına sunulmaya başlanacak. Bu modelde 1.0 litre hacimli, 3 silindirli yepyeni bir motor yer alacak. Corsa, son Auto Best değerlendirmesinde yılın aracı da seçildi. Bu yeniliklerin yanında Opel 2015 yılında ilgi ve merakla beklenen 1.6 dizel otomatik şanzıman seçeneğini Insignia, Astra ve Mokka modellerinde sunmaya başlayacak. 1.6 dizel otomatik seçeneği ilk olarak Mokka modelinde, 2015 mart ayından itibaren pazara sunulacak.

Özcan Keklik, 2015’te yeni Corsa’nın yanı sıra yeni motor ve şanzımanların da piyasaya

sunulacağını açıkladı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.