4 MEVSİM LASTİKLERİ

Çok yönlü yetenek mi yoksa güvenlik riski mi? 4 mevsim lastikleri hem yaz, ne de kış koşulları için optimum özellikler sunabilir mi? Sizler için bu soru işaretlerinin ve eski önyargıların doğru olup olmadığını araştırdık.

Auto Show - - CONTENTS -

Her hava şartına uygun mu?

Tüm iklim şartlarında kapsamlı testler ve veri kontrolü. Bu yılın 4 mevsim lastikleri testinde 10 aday, bir yaz lastiği ve bir de kış lastiğine meydan okuyor. Testimiz, çok yönlü yetenek olarak sunulan 4 mevsim lastikleriyle ilgili en önemli

sorulara cevaplar verecek.

4 mevsim lastiğinin avantajları nelerdir?

İlkbahar ve sonbaharda lastik değişimine gerek bırakmazlar. Bununla birlikte ikinci bir set lastik satın alıp bunları depolama sorununu da engellerler.

Kış şartlarında 4 mevsim lastikler neler yapabiliyor?

Kar ve buzlu zeminlerde çoğu, kış lastiğinden çok da kötü değiller. Ancak lastiğin yanağında kar tanesi sembolü olup olmadığına dikkat edin. Çünkü karlı zemine uygunluğu sadece bu sembol garanti eder.

4 mevsim lastikleri ile endişe duymadan kış sporları merkezlerine gidebilir miyim?

Evet. M+S sembollü lastikler birçok ülkede yasal kış lastiği olarak kabul

Karlı zeminde kullanım: 4 mevsim lastikleri kayak tatiline gitmek için uygun mu? Islak zeminde kullanım: Lastikler zemine tutunmayı ne zaman bırakıyor? Kuru zeminde kullanım: 4 mevsim lastikleri sürüş keyfini nasıl etkiliyor?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.