Boğa’dan özel seri

Auto Show - - GÜNCEL LAMBORGHINI AVENTADOR LP 700-4 PIRELLI EDIT -

Lamborghini’nin amiral gemisi Aventador, karbon fiber monokok gövde, V12 motor, itme çubuğu süspansiyonlar ve sürekli dört tekerlekten çekiş sistemi gibi teknik özelliklere sahip. Lamborghini, Pirelli için hazırladığı özel seriye ise LP 700-4 Pirelli Edition ismini verdi. Pirelli Serie Speciale yani Pirelli özel serisi, Lamborghini Centro Stile tarafından tasarlanan özel donanımlarla daha da zenginleştirilmiş.

Karoserde, iki farklı renk arasında seçim yapılabiliyor. Bunlardan ilkinde tavan, sütunlar, yan aynalar, motor kapağı ve ön, arka, yan ve hareketli hava girişleri mat siyah, bunlarla kontrast oluşturacak şekilde gövdenin geri kalanının altı parlak renklerde. İkincisinde de otomobilin üst bölümü ve hava girişleri parlak siyah, dış gövdenin geri kalanı da bunlarla kontrast oluşturacak şekilde dört farklı mat renk seçeneğine sahip.

Lamborghini, İtalyan lastik üreticisi Pirelli ile uzun bir geçmişe dayanan işbirliğini kutlamak amacıyla yeni bir özel seri hazırladı. Lamborghini, Aventador LP 700-4 Pirelli Edition isimli bu özel serinin üretimine ise yakın zamanda başlayacağını açıkladı.

Her ayrıntıda dinamizm

Gövdede ise Pirelli’ye vurgu yapılarak tavan, motor kapağı, yan aynalar ve hava deliklerinin dış profilleri boyunca uzanan ince kırmızı şerit yer alıyor. Yine kırmızı renge sahip olan Pirelli logosu da, iki tavan çizgisinin başlangıcında ve lastiklerin üzerinde görülebilir bir şekilde bulunuyor. Dış gövde için sunulan standart donanım içerisinde şeffaf motor kapağı, karbondan motor bölmesi, parlak siyah Dione 20 ve 21 inçlik jantlar, kırmızı logoya sahip P Zero lastikler ve kırmızı kaliperler yer alıyor. İç mekanda kırmızı kontrast dikişlere sahip siyah Alcantara döşeme kullanılmış. Gövdedeki kırmızı şerit iç mekanda da yer alıyor ve hem Lamborghini, hem de Pirelli logolarının kırmızı renkte işlendiği iç tavan ve koltuklar boyunca uzanıyor.

Aventador’un kaputu altında yer alan V12 motor ise 700 HP güce sahip. Çok hızlı vites geçişi sağlayan ISR şanzımanla birlikte bu süpersporcunun 0-100 km/s hızlanma süresi 2,9 sn ve maksimum hızı da 350 km/s. Yeni Aventador Pirelli Edition’ın özel seri olarak üretilecek Coupe ve Roadster versiyonları, şu anda bayilerden sipariş edilebiliyor. İlk otomobiller 2015 yaz aylarında teslim edilecek.

700 HP’lik V12 değerleri ile hayran bırakıyor. Pirelli ile geçmişten gelen uzun ortaklığına özel üretildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.