VOLVO S60 CROSS COUNTRY

Auto Show - - CONTENTS -

Sedan’dan SUV olur mu?

Volvo, S60 Sedan modelini geliştirerek bir SUV yarattı. Standart S60’dan 65 mm daha yüksek olan S60 Cross Country, Detroit Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Volvo jargonunda Cross Country, offroad görünümlü station anlamına geliyor. V40 ve V70 müşterilerinin yüzde 20’si Cross Country versiyonları tercih ediyor. Detroit’te Volvo, ilk uzun bacaklı sedan modelini sergileyecek: S60 Cross Country. Çamurluk ve spoylerlerle dayanıklı bir görünüme sahip olan araç, standart S60’tan 65 mm daha yüksek. SUV’a dönüştürülmüş bir sedan, otomobil dünyasında bir ilk. Yeni Cross Country Avrupa pazarlarında ilkbahar aylarından itibaren satılmaya başlanacak. Seçenekler ise Drive-e dizel (önden çekişli) ve 2.4 lt’lik 5 silindirli dizel (4 tekerlekten çekişli) olacak. Standart sedan versiyona göre aradaki fiyat farkı ise 2 bin Euro olarak açıklandı.

Volvo, ünlü Cross Country vagonların tüm yeteneklerine ve sağlam tasarımlarına sahip S60 Cross Country ile bir kez daha -bu kez sedan segmentinde- geleceğe yönelik cesur bir adım atıyor.

Volvo Cars Ürün Stratejisi ve Araç Hattı Yönetimi Kıdemli Başkan Yar- dımcısı Lex Kerssemakers, "Cross Country markamızla pazarı daha fazla sahiplenmek istiyoruz. 1997'de bunu V70 Cross Country ile başardık ve tümüyle yeni bir segmentin doğmasına yol açtık. Bu model ile oldukça spor ve stil sahibi bir paket içerisinde macera ve all-road özelliklerinin eşsiz bir ifadesini sunarken, aynı zamanda Cross Country markasının tüm yetkinliklerini de otomobile dahil ettik" diyor.

Yeni arazi gezgini

S60 Cross Country, tıpkı geçtiğimiz günlerde sunulan V60 Cross

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.