CADILLAC ATS VE ATS-V

Auto Show - - CONTENTS -

BMW 3 Serisi’ne Amerikalı rakip

Otomobil sektörünün prestijli Amerikan markalarından olan Cadillac, büyük gövdeli ve yüksek hacimli motorlara sahip modelleriyle tanınıyor ancak bu büyük modeller Avrupa pazarında fazla tercih edilmiyordu. Cadillac, Avrupa pazarındaki bilinirliğini daha da artırmak için orta sınıf boyutlarında olan ATS serisini sunuyor. Şimdi ise ATS-V isimli, 450 HP’lik güçlü versiyon seri içerisinde kendisine yer buluyor.

Cadillac ürün ailesindeki diğer modellerle kıyaslandığında, daha ufak bir gövdeye ve motora sahip olan ATS serisi, 4 kapılı sedan, 2 kapılı coupe ve performans modeli olan ATS-V olmak üzere 3 farklı versiyonla, pazardaki orta sınıf rakipleriyle mücadele ediyor.

ATS’de 3 motor seçeneği

ATS sedan ve ATS coupe, Cadillac ailesinin en ufak gövdeli bireyleri olmasına rağmen BMW 3 Serisi ile hemen hemen aynı boyda. Avrupa pazarı için 3 farklı motor tipiyle piyasaya sunulan ATS, hem ekonomiyi hem de performansı göz önünde tutmuş. 4 silindirli 2.5 litrelik atmosferik emişli motor, 202 beygir güç ve 258 Nm tork üretebiliyor ve sadece 6 ileri otomatik şanzıman ile piyasaya sunuluyor. 2.0 litrelik 4 silindirli turboşarj beslemeli motor ise, ailenin en ufak hacimli motoru olma-

edan ATS-V modelinin de vahşi

bir cazibesi var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.