Ailenin yeni üyesi

Auto Show - - SÜRÜŞ İZLENİMİ -

Skoda B segment temsilcisi Fabia’nın Combi modelini yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Station wagon karoserli otomobil, şık olduğu kadar geniş bagaj alanı ile de çok pratik.

Skoda, Türkiye’de Mart itibarı ile B segmentin önemli oyuncusu olacak Fabia Hatchback’i satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Bir yandan bu hazırlıklar sürerken, diğer taraftan Fabia’nın station wagon karosere sahip Combi modeli Avrupa basınına tanıtıldı. Yenilenen Fabia Combi önceki nesline göre çok daha dinamik bir yapıya sahip olmasının yanında, sunduğu 530 lt’lik bagaj hacmi ile kendi segmentinde çıtayı iyice yükseltiyor.

Beş kapılı modeli ile özellikle gençlere göz kırpan Fabia, şimdi Combi versiyonu ile genç aileleri radarına alacak gibi. Bunun nedeni ise çok basit; devasa bir yükleme kapasitesi. Bu sayede özellikle çocuklu aileler, çocuk eşyalarını bagaja sığdıramama derdinden kurtulmuş olacaklar. Önceki nesle göre genişliği 90 mm ve uzunluğu da 10 mm artırılırken, yüksekliği 31 mm düşürülmüş. Bu sayede her ne kadar bir station wagon olmuş olsa da, bir hatchback gibi dinamik olması sağlanmış. Markanın yeni tasarım dilini konuşan Fabia Combi aynı zamanda Çek markasının felsefesinde yer alan pratikliği de uygulamaya devam ediyor. Bagaj kapağının 3 cm kadar aşağıya çekilmiş olması yüklemeyi de kolaylaştırıyor. Üstelik segmentinde yeni bir rekor olan 530 lt’lik bagaj hacmi, genç ailelerin en büyük yardımcısı olacak. Devasa kargo alanını daha da büyütmek için ise arka koltuk sırasını katlayarak 1395 lt’ye de çıkarmak mümkün.

Yükleme kapasitesi ile öne çıkan station wagon karoserli otomobillerin çok da şık olabileceğini Fabia Combi kanıtlıyor. Uzatılan aks mesafesi sayesinde çok daha dinamik bir duruş sergilemesi ise tasarımcıların başarısı olarak karşımıza çıkıyor. Fabia HB’e oranla, C sütunundaki camın biraz daha büyük olması, onu hatchbacklerden ayırıyor. Her ne kadar Combi versiyon, önceki nesle göre alçaltılmış olsa da, profilden çok ferah bir görüntüye imza atıyor. Önden arkaya doğru uzanan sert omuz çizgisi keskin hatları ön plana çıkarırken, cam alanını da törpülemiyor ve yolculara ferah bir ortam sunmada büyük destek veriyor. Fabia Combi’nin sunduğu en güzel seçeneklerden

Önceki nesle göre genişliği 9 cm artırılan ve aks mesafesi uzatılan Combi, sert ve

dinamik bir duruş sergiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.