Dördüncü nesil yolda

Cenevre Fuarı’nda görücüye çıkmaya hazırlanan yeni VW Caddy, çevreci motorları ve yeni sürüş asistanlarıyla dikkat çekecek.

Auto Show - - GÜNCEL -

Yeni Caddy’de keskin ve sert hatlar edilmiş. Bu da araca binek otomobilleri andıran bir görünüm kazandırıyor. Yeniden tasarlanan ön ve arka bölümler, özellikle de yeni far ve stop tasarımı, ilk anda öncüsünden farklı olduğunu fark ettiriyor.

İç mekanda havalandırma ızgaralarının artık köşeli olduğunu görüyoruz. Bolca eşya saklama gözlerine sahip olan iç mekanda, sürücünün üzerinde bir tavan bölmesi de bulunuyor. Ancak bolca kullanılan sert plastik malzeme (dış görünümün aksine) Caddy’i binek otomobillerden ayırıyor. 7 koltuklu versiyonun da sunulacağı Caddy’nin 5 koltuklu versiyonunda bagaj hacmi 3030 lt’ye kadar çıkabiliyor.

Sabit arka aksın kullanılmaya devam edileceği yeni Caddy, Türkiye’de yılın ikinci yarısından itibaren yollara çıkacak.

Güvenliğe büyük önem

Güvenlik sistemleri arasında en önemlisi, öndeki araca çarpmayı engelleyen şehir içi acil fren sistemi. Buna, çoklu çarpışma freni, otomatik uzun far, yorgunluk sensörü ve mesafe takip sistemi ile hız sınırlayıcısı gibi sistemler de ekleniyor. Buğuyu engelleme amaçlı ısıtmalı ön cam ise sürücüye sürekli iyi görüş sağlayacak. Ekranı orta konsolda yer alan yeni navigasyon sistemi, isteğe bağlı olarak geri görüş kamerası ile birlikte satın alınabilecek. Bir diğer opsiyonel sistem olan park asistanı artık paralel park etme özelliğine sahip.

Tüm ticari araçlar gibi VW Caddy’de de en önemli konu yakıt tüketimi ve buna bağlı olarak egzoz emisyonları. Bunu dikkate alan VW yönetimi, yeni Caddy’de Euro 6 emisyona sahip motorlara yer verecek. Resmi tanıtımı Cenevre Fuarı’nda yapılacak olan araçta, 2.0 lt’lik dizel motorun 3 güç versiyonu (75/102/150 HP) bulunacak.

Markanın binek otomobillerde kullandığı tasarım dili Caddy’e de aktarılarak otomobillere yakın bir görünüm elde edilmiş.

Karoserin büyük bir kısmında olduğu gibi

arka tasarım da daha düz hatlara sahip.

Yeni multimedya sistemi

6.33 inç ekranlı bir dokunmatik ekrana sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.