CENEVRE YENİLİKLERİ

Yenilikler gün ışığına çıkıyor

Auto Show - - BAŞ SAYFA -

Bu haberimiz ünlüler ve ülke başkanlarına: Pullman geri dönüyor! Efsanevi 600 Pullman’dan 50 yıl sonra Mercedes, Cenevre’de Maybach Pullman’ı sergileyecek. Aracın 6.50 m’lik uzunluğu gerçekten abartılı.

İç mekanı ise 4.42 m’lik aks mesafesi sayesinde bir kamara kadar geniş ama çok daha lüks. Her yer deri kaplı, koltukların ayar kabiliyetleri neredeyse sınırsız, surround müzik sistemi ise piyasadakilerin en iyilerinden biri. Sürücünün arkasında tabi ki istenildiğinde karartılabilen bir cam yer alıyor. Sürüş yönüne ters konumlandırılmış iki koltuk ise korumalar için düşünülmüş.

Pullman’ın “küçük” versiyonu 500’deki V8 motor, çift turbo sayesinde 4.7 lt hacimden 455 HP güç ve 700 Nm tork üretiyor. Ağabeyi 600’de ise 530 HP güç ve 830 Nm tork üreten 6.0 lt’lik bir V12 görev yapıyor. Pullman modelleri 2016 başında yarım milyon Euro’dan başlayan fiyatlarla müşterilere teslim edilmeye başlanacak.

Tavan dahil iç mekanın tamamı deri kaplı. Koltuklar bir düğme ile yatağa dönüşebiliyor. Sadece dingil mesafesi bile neredeyse

bir A3’ün uzunluğuyla aynı.

Mercedes SL Mille Miglia 417 Özel seri, 60 yıl önceki Mille-Miglia zaferine gönderme yapıyor ve standart SL 400’e göre 17 bin Euro daha pahalı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.