JEEP’LE ÇILDIR’IN ÜSTÜNDE

Çıldır Gölü yılın 6 ayı buz tutuyor. Buz tutmuş bir göl yüzeyi, 4x4 araçlarıyla isim yapmış Jeep markası için adeta doğal yaşam alanı ve en iyi test merkezi. Ertuğrul Balıkçıoğlu, buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde Jeep modelleriyle farklı bir sürüş keyfi ya

Auto Show - - HAFTANIN -

Buz tutmuş göl üzerinde sürüş

Arazi araçları arasında efsane bir isme sahip olan hatta bu araçlara halk arasında, jenerik olarak marka ismini de veren Jeep, 2014’te dünya çapında 1 milyon adetlik satışa ulaşarak, kendi rekorunu kırdı. Türkiye’de de Jeep, 2014’te başarılı bir yıl yaşadı. Geçtiğimiz yıl ortasında yenilenen Cherokee ve yıl sonuna yetişen en küçük model Renegade markanın 2014 için itici gücü oldu ve Jeep geçen yıl 1.960 adet araç sattı.

Jeep markası hem 2014 performansını ve 2015 hedeflerini aktarmak, hem de yeni modellerin girişiyle birlikte genişleyen ürün gamını denetmek için geçtiğimiz haftalarda, Kars ilindeki Çıldır Gölü üzerinde ilginç bir etkinlik gerçekleştirdi. Yılda 6 ay boyunca buz tutan ve üzerinde bir anlamda, atların çektiği kızak arabalarıyla taşımacılık da yapılan Çıldır Gölü, bu kez 4x4 Jeep modellerinin test sürüşlerine tanıklık etti. Etkinlikte Jeep Grand Cherokee, Cherokee, Wrangler ve Renegade’in yanı sıra, 2.0 litrelik 170 HP gücündeki motora ve dört tekerden çekişli 9 ileri otomatik şanzımana sahip Renegade Trailhawk da ilk kez test edildi.

Test sürüşlerinin yanı sıra basın mensupları arasında bir de zamana karşı yarış düzenlendi. Sürücülerin buz üzerinde otomobil kullanma yeteneklerinin ölçüldüğü bu yarışa Auto SHOW adına katılan Ertuğrul Balıkçıoğlu, en iyi zamanı yaparak birincilik kupasını almaya hak kazandı. Jeep – Çıldır Gölü etkinliğinde, Kars şehir merkezi ve il merkezine 48 km uzaklıkta Ani Harabeleri de ziyaret edildi.

Son 10 yılın en iyi satış performansı

Tofaş çatısı altında temsil edilen Jeep, 2015 yılına da büyük hedeflerle girmiş. 2014 yılında Türkiye’de 1.960 adetlik

MS 900 yıllarından kalma Ani Harabeleri Kars il merkezine 48 km mesafede.

Fotoğraflar: Ertuğrul BALIKÇIOĞLU

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.