CENEVRE OTOMOBİL FUARI

85’inci Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı, geçtiğimiz hafta kapılarını ziyaretçilere açtı. 80’e yakın önemli yeniliğin sergilendiği fuarda, güçlü süperspor otomobillerdeki yeniliklerin fazlalığı dikkat çekti.

Auto Show - - BAŞ SAYFA -

Fuarın yeniliklerine bakış

Cenevre Otomobil Fuarı son yıllarda hep daha ekonomik, hep daha çevreci modellerin gösterisine sahne oluyordu. Hatta birkaç yıl üst üste, çevre konusu fuarın ana temasını oluşturmuştu. Ama bu yıl çevreciliğin yanı sıra fuarda güç ve performans konuları da dikkat çekiyordu. Koenigsegg, Lotus gibi özel üreticilerin yanı sıra Audi, Mercedes, Porsche, Ferrari gibi büyük markaların süper sporcularında da önemli yenilikler vardı. Ayrıca bu yıl Cenevre’deki özel sergi alanının, motorsporlarının 100 yıllık tarihine ayrılmış olması da yine bir diğer ilginç gelişmeydi.

Her ne kadar da bu spor ve performans otomobilleri, meraklıların rüyalarını süslüyor olsalar da, fuarın tamamı bunlardan oluşmuyordu. Fuarın önemli standlarında, her segmentten otomobillerin yenilikleri sergileniyordu. Öyle ki, toplam yenilik sayısı 80’e yaklaşıyordu. Biz sayfalarımızda, en önemli yeniliklere yer verdik. Fuarın bir diğer önemli haberi ise, VW Passat’ın, Yılın Otomobili ödülünü kazandığının resmi olarak fuarda açıklanması oldu. Cenevre Fuarı’nda iki buçuk ay sonra İstanbul Autoshow fuarının yapılacak olması ve Cenevre’deki birçok yeniliği İstanbul’da görebilecek olmamız ise en sevindirici gelişmelerden biri olacak.

Hırant Kasapoğlu,

Murat Tosun

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.