Yenilenen i30 Türkiye’de

Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Hyundai i30, ülkemizde satışa sunuldu.

Auto Show - - GÜNCEL -

Hyundai’nin kompakt sınıftaki temsilcisi i30, kapsamlı bir makyajdan geçirildi. Daha şık bir hale gelen i30’da artık daha verimli ve daha güçlü motorlar da yer alıyor. Ayrıca 7 ileri DCT çift kavramalı şanzıman da seçenekler arasına katıldı.

Seriye yeni eklenen motor ise, 1.6 litre turbo benzinli motor seçeneği oldu. 186 HP gücündeki T-GDI motora i30 Sport versiyonunda yer veriliyor. Yeni i30’da, markanın karakteristik geniş hava girişli ızgarası ve yeniden tasarlanan tampon, otomobilin en dikkat çekici yeniliği. Yeni LED farlar ve yeni sis lambaları da aracın sportif öğelerini oluşturan diğer yenilikler.

Sport versiyonda yer alan çift egzoz çıkışı ve LED stop lambaları da aracın sportif yapısını güçlendiren unsurlar. Jantlarda ise 15 ile 17 inçlik seçenekler mevcut.

Hyundai i30 için 1.4 MPi, 1.6 GDI, 1.6 T-GDI ve 1.6 CRDi olmak üzere 3 benzinli, bir de dizel olmak üzere toplam 4 motor ve farklı şanzıman kombinasyonları sunuyor. Şanzıman seçenekleri arasında 7 ileri DCT, 6 ileri manuel ile tork konvertörlü otomatik şanzıman yer alıyor. Revize edilerek gücü 128 HP’den 136 HP’ye çıkarılan Euro 6 normundaki dizel motor ise 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımanla sunuluyor. Yenilenen Hyundai i30, 52.950 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Performans arayanlar için önerilen 186 HP gücündeki T-GDI versiyon 0-100 km/s hızlanmayı 8.0 sn’de tamamlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.