Mercedes Maybach S Serisi

BAŞLANGIÇ FİYATI: 1.035.000 TL

Auto Show - - GÜNCEL TÜRKİYE PAZARINA GİREN YENİ MODELLER -

Maybach markasını Mercedes birkaç yıl önce bitirmeye karar vermişti. Şimdi ise Maybach ismi, S Serisi’yle yeniden hayat buldu. Bu kez çok daha yüksek donanımla zenginleştirilmiş olarak. Mercedes yeni Maybach S Serisi modellerini de Türkiye pazarına ithal etmeye başladı. Modellerin başlangıç fiyatları ise bir milyon liradan bile fazla, tam olarak söylemek gerekirse Maybach S Serisinin fiyatı 1.035.000 TL’den başlıyor.

Mercedes-Benz otomobil modellerinin zirvesinde olan Mercedes-Maybach S-Serisi, 5.453 mm uzunluğu ve 3.365 mm dingil mesafesiyle her iki uzunluk açısından da S-Serisi araçlardan 20 cm daha büyük. Ayrıca aeroakustik rüzgar tünelinde test edilip geliştirilen araç, dünyanın en sessiz seri üretim sedan otomobili olma özelliğini de taşıyor.

Aracın iç tasarımında, trend belirleyici ayrıcalıklar bir arada sunuluyor. Özel şoförlü kullanımı için ideal olan yeni ses seviyesi kontrol sistemi ise ön tarafta oturanların arka taraftaki yolcularla iletişim kurmasını kolaylaştırıyor. Bu kapsamda Burmester son teknoloji 3D surround ses sistemi benzersiz bir görsel ve işitsel deneyim sunuyor.

4.6 lt hacimli V8 ve 6.0 lt hacimli V12 motorların yer aldığı Maybachlar’da motor güçleri 455 ile 550 HP arasında değişiyor. Yeni 9G-TRONIC şanzımana sahip V8 çift turbo motor ile Mercedes-Maybach S 500 ve V12 çift turbo motor ile 7G-TRONIC PLUS otomatik şanzımana sahip Mercedes-Maybach S 600 modelleri lansman sırasında arkadan itiş seçeneği ile sunulurken, Mercedes-Maybach S 500, yılın ikinci yarısında, özellikle kış aylarında çekiş ve sürüş dengesini iyileştiren 4MATIC sistemi ile de sunulmaya başlanacak.

Mercedes’in en lüks donanımları artık Maybach için kullanılıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.