OPEL ERDEMİR ERZURUM

Avrupa’nın bir numarası oldu

Auto Show - - EDITÖR -

Opel’in Anadolu’daki en eski ve köklü yetkili satıcılarından biri olan Erdemir Otomotiv 1992 yılında kurulmuş yani Opel’in Türkiye’de pazarlama ve üretim yatırımlarından sadece birkaç sene sonra faaliyete geçmiş. Kurulduğu günden bu yana bölgedeki otomotiv işinde sürekli ön sıralarda olan ve imza attığı yaratıcı çalışmalarla da adından söz ettiren Erdemir Otomotiv, hem müşteri memnuniyetinde, hem de satış ve satış sonrası faaliyetlerde Opel Türkiye’nin de beğenisini kazanmış.

2000 yılında bir kez renovasyondan geçen Tortum Yolu üzerindeki Opel Erdemir, 2015 yılı başında ise büyük bir yatırımla birlikte bugünkü modern görüntüsüne kavuşmuş. Opel’in Türkiye genelindeki bayilerinde uygulamaya başladığı “Black Box” konseptini ilk benimseyen bayilerden olan Erdemir Otomotiv, şu an bölgede yüzde 18 pazar payına sahip. 5 bin m2 kapalı, 5 bin m2 açık olmak üzere toplam 10 bin m2 üzerine kurulu olan plazada her gün 50 araca servis hizmeti verilebiliyor, satış ve satış sonrası bölümlerinde 50 kişiye istihdam sağlanıyor. İşte tam da bu hizmet kalitesi ve bölgesindeki pozisyonu dikkate alan Opel Avrupa merkezi yönetimi, Mart ayında yaptığı değerlendirmede, tüm Avrupa içinde en iyi bayi olarak Erdemir Otomotiv’i seçmiş.

Aldıkları bu ödülle ilgili olarak görüşlerini sorduğumuz Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Erdemir şunları söylüyor; “Opel, bayilerin geçmişine, geçmişteki ve şimdiki başarılarına, satış ve hizmet performansına, müşteri memnuniyeti oranına, fiziksel standartlara uygunluğuna kısaca tüm kriterlere bakarak bir toplam kalite endeksi hesaplıyor ve yaptığı değerlendirmede Opel Erdemir-Erzurum’u Avrupa’nın en iyi bayisi seçti. Biz bu otomobil işini severek yapıyoruz, gönül bağıyla bağlanmışız. İstanbul’da da bayiliğimiz olmasına rağmen Erzurum’un yeri bizim için ayrı, burası ilk göz ağrımız. Memleketimizi seviyoruz, Erzurum sevdalısıyız ve memleketimize yatırım yapmaktan dolayı mutluyuz.

Opel’in Black Box plaza konseptini uygulayan ilk bayilerden biri Opel

Erdemir Erzurum oldu.

Yüksel Erdemir

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.