PORSCHE SÜRÜŞ MERKEZİ

Artık İstanbul’da

Auto Show - - EDITÖR -

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 ülkenin dahil olduğu Porsche Orta ve Doğu Avrupa bölgesi, müşterilerine ve medya mensuplarına yönelik ileri sürüş eğitimleri düzenlemek üzere İstanbul’da bir Sürüş Merkezi kurdu.

Porsche Orta ve Doğu Avrupa bölgesi yönetimi ve İntercity İstanbul Park yönetimi arasında gerçekleştirilen işbirliği neticesinde Mart 2015’ten itibaren hizmet vermeye başlayan Sürüş Merkezi, 3 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirildi.

İki ayrı eğitim paketi

Sürüş Merkezi’nde Porsche, Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin kullanımında olacak toplam 63 günlük süre zarfında, ortalama her yıl 1.500 misafir ağırlamayı hedefliyor. Doğuş Otomotiv Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, Porsche Sürüş Merkezi’nde iki farklı eğitim paketinin müşterilerine sunulduğunu belirtiyor; “Eğitim paketlerinden ilki, günde yaklaşık 40 misafirimizin katılımıyla gerçekleştireceğimiz Sürüş Günleri. Sürüş Günleri’nde, katılımcılara slalom, frenleme, pist ve arazi sürüşü gibi çeşitli parkurlarda eğitimler verilecek. Sürüş Merkezi’nin sunacağı diğer paket ise, Birebir Eğitim Programı. Bu program, katılımcıların normal sürüş günlerinde uygulanan etapları daha yoğun bir şekilde deneyimleyebilecekleri iki sürüş gününden oluşuyor. Katılımcıların isteğine bağlı olarak, kişiye özel programlanabilen Birebir Eğitim, sürüş yeteneklerini ilerletmek veya belirli bir alanda kendisini geliştirmek isteyen katılımcılar için eşsiz bir deneyim olacak” dedi.

2 milyon Euro’luk araç parkı

Driving Center’da daimi olarak 20 Porsche araç yer alacak. Hali hazırda ürün gamında yer alan modellerin farklı versiyonlarını burada kullanmak mümkün olabilecek. Yaklaşık 2 milyon Euro değerindeki bu araçlar; Boxster S, Boxster GTS, Cayman GTS, 911 Carrera 4S, 911 Targa 4S, 911 Carrera GTS, 911 Carrera 4 GTS Cabriolet, 911 Turbo, 911 GT3, Panamera 4 GTS, Macan S Diesel, Macan Turbo, Cayenne S Diesel, Cayenne GTS ve Cayenne Turbo olarak belirlenmiş.

Porsche Driving Center, İstanbul Park Pisti’nde faaliyet gösterecek.

Driving Center’da yaklaşık 2 milyon Euro değerinde 15 Porsche performans otomobili kullanılacak.

İleri sürüş eğitimlerinde bir gün ve iki günlük programlar var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.