Accent’e ekonomik formül

Hyundai’ın aile otomobili Accent Blue, yeni 1.6 lt dizel motoru ve 7 ileri oranlı DCT otomatik şanzımanıyla şimdi daha ekonomik ve daha performanslı.

Auto Show - - GÜNCEL -

Hyundai, akıcı tasarımı, zengin donanımı, gelişmiş güvenlik ve konfor özellikleriyle öne çıkan modeli Accent Blue’yu, daha ekonomik ve daha performanslı hale getiren 136 beygirlik 1.6 litre dizel motoru ve 7 ileri DCT şanzımanıyla satışa sunmaya başladı. Rekabetçi motorları ve şanzıman seçenekleriyle segmentindeki iddialı bir aile otomobili olarak dikkat çeken Accent Blue, bir önceki 1.6 litre dizel motoruna göre yüzde 20’ye varan yakıt ekonomisi sunuyor.

İlk defa 1976 yılında Pony adıyla üretilen ve bugüne kadar dünya çapında en çok satılan Hyundai modeli unvanını elinde tutan Accent, yedinci neslinde de “Accent Blue” adıyla oldukça beğeni toplamıştı. Sunduğu özellikleriyle segmentinde öne çıkan Accent Blue, 2015 model yılına bir dizi yeniliklerle girdi.

Hyundai’nin akıcı tasarım felsefesi çerçevesinde dizayn edilerek yenilenen Accent Blue’nun, şık, sofistike ve dinamik bir görünümü bulunuyor. Karakteristik Hyundai tasarım çizgileri, Accent Blue’nun iç mekanında da kendini gösteriyor.

Y formundaki kokpit, sürücüye denge hissi sağlarken, iç mekanda kullanılan dokunmatik ekranlı navigasyon ve multimedya sistemi, parlak siyah ve metalik renkler de otomobile yenilikçi ve teknolojik bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca 7 ileri DCT şanzıman seçeneği ile birlikte Yokuş Kalkış Desteği (HAC) ve Supervizyon gösterge paneli de standart olarak sunuluyor.

Motor gücü yükseltildi

Gücü 128 beygirden 136 beygire çıkarılan yeni 1.6 CRDi motor ile birlikte sunulan DCT şanzıman seçeneği ise tork konvertörlü klasik otomatik şanzımanlara göre daha ekonomik ve daha sportif bir sürüş imkanı vaat ediyor.

Sadece 1.6 CRDi dizel motorla sunulan 7 İleri DCT şanzıman, önceki dizel motorun otomatik vitesli kombinasyonuyla kıyaslandığında yüzde 20’ye varan yakıt ekonomisi sağlamasının yanında, yumuşak, hızlı ve sessiz vites değişimleri ile sürüş konforunu da üst düzeye çıkarıyor.

Hyundai Accent Blue, 48.250 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Hyundai, Accent Blue’nun tüm donanım seviyelerinde yeni 7 ileri DCT şanzıman seçeneği sunuluyor. Böylece bu segmentteki dizel otomatik beklentilerine de cevap vermeyi hedefliyor.

1.6 CRDi dizel motor iyileştirilerek motor gücü 128 HP’den 136 HP’ye yükseltilmiş, 7 DCT şanzımanla birlikte de yakıt tüketimi yüzde 20 azaltılmış.

Accent Blue, kendi segmenti için şık ve dinamik bir tasarım sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.