Ruhu hep aynı

Hayatımıza 41 yıl önce Cenevre Otomobil fuarında giren Scirocco, Alman coupe araçları arasında bir ikon olmuştu. Sonrasında milyonlarca Scirocco üretildi. Yıllar içerisinde tasarımı ve teknolojileri bir çok kez değişti ama tek bir şeyini asla kaybetmedi,

Auto Show - - GÜNCEL VOLKSWAGEN SCIROCCO GTS -

Geçen yaz Scirocco son makyajını gördü. Daha şık tasarımı, daha teknolojik özellikleri ve yeni motorları ile tanıtılan makyajlı Scirocco, şimdi ise GTS donanımı ile meraklılarına sunulacak. Golf GTI ile aynı motoru paylaşacak olan Scirocco GTS’de 2.0 litrelik 220 beygir güç üreten TSI ünitesi var. Turboşarj beslemeli bu benzinli motor, kompakt sınıfta yer alan 4 silindirli motorlar arasında en hırçını olarak biliniyor. Manuel ya da DSG7’nin farklı bir versiyonu olan 6 ileri oranlı DSG şanzıman ile tercih edilebilen Scirocco GTS, 6.5 saniyede 100 kilometre hıza ulaşabiliyor. En yüksek hızı 246 km/s olan Scirocco GTS, manuel şanzıman ile 100 kilometrede 6.1 litre, DSG şanzıman ile de 100 kilometrede 6.4 litre yakıt harcayarak, “güçlü ve tasarruflu motor” modasından ödün vermiyor.

Dış tasarımda GTS modeli, standart Scirocco’ya göre daha sportif detaylara sahip. 18 inçlik “Norwich” jantlar ile gelen Scirocco GTS, 19 inçlik “Lugano” jant opsiyonuyla da sunulacak. Kırmızı fren kaliperleri ise albenisiyle hemen kendini belli ediyor. Yeni Scirocco GTS, R-Line dış paket ile donatılmış. R-Line paketi, Volkswagen’in en hızlı serisi olan “R” serisinden esinlenmiş bit tampon grubuna sahip. Ön tamponlar sis farları, parlak siyah radyotör ve hava kanalları ile şekillendirilirken, yan eteklerde sportif bir marşpiye ve arka tarafta ise R-dizayn spoyler ve difüzör yer almış. Yan aynalar parlak siyah renkte boyanarak, 1982 model Scirocco GTS’e göz kırpılmış. Ayrıca Scirocco GTS, gövde stickerlerı opsiyonu ile kişiselleştirilebili- yor. Bu opsiyon tercih edilirse, aracın en önünden en arkasına kadar takip eden kırmızı renkli şeritlere sahip olunuyor.

İç mekanda kırmızı ve siyah renklerin hakim olduğu Scirocco GTS, oldukça sportif detaylarla donatılmış. Parlak siyah orta konsol, GTS logoları, GTS logolu kırmızı dikişli sportif direksiyon ve GTS logolu kırmızı şeritli spor koltuklar ile Scirocco GTS, farkını gösteriyor. Metal pedal seti, krom trimler, parlak siyah klima kanalları ve golf topu şeklinde vites topu iç mekanda göze çarpan detaylardan.

Gövde üzerindeki yarış bantları ve özel gövde rengi, 1982 yılının

Scirocco ruhunu yansıtıyor.

Basık profil, yayvan ve uzun

gövde spor otomobil tutkunlarının hoşuna gidiyor.

İç mekanda kırmızı ve siyah renkler hakim. Direksiyon ve koltuklarda GTS logosu kullanılmış.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.