KADIN GÖZÜYLE 4X4 Buzlar ülkesinin prensleri

İsveç’in Lappland Bölgesi’ndeki körlemesine randevum (blind date), FiatChrysler evliliğinin tek yumurta ikizleri Renegade ve 500X’le oldu.

Auto Show - - MAGAZİN FIAT 500X, JEEP RENEGADE -

Bu küçük 4x4’leri denemek için soğuk hava, derin kar ve buz gerekli. Ama baharın ortasında bu iklim şartlarını nerede bulabiliriz? Tabi ki kutup dairesine en yakın noktada. Fiat-Chrysler evliliğinin tek yumurta ikizleri olan Renegade ve 500X’i denemek için İsveç’in Lapland bölgesindeyim.

Bu sevimli ve rengarenk araçları kadın gözüyle inceleyeceğim. Ama o da ne? Turuncu mu? Sanki başka renk kalma- dı! Daha doğrusu Omaha Turuncusu ve ben turuncudan nefret ederim. Jeep Renegade’in gardırobunda başka renkte kazakları da vardır herhalde. Amerikalı sevgili adayım köşeli hatlarıyla biraz kaba bir duruşa sahip. Hatta; ateş kırmızısı renkte giyinmiş, kasları andıran kıvrımlara ve ışıldayan krom süslere sahip İtalyan ikiz kardeşi Fiat 500X’in yanında bu kabalık daha da belirginleşiyor. Sonrasında aklım bu döneğin (Renegade’in anlamı) 7 dikey çubuğa sahip ızgarasına takılıyor. Babası Chrysler’in mührü gibi olsa da bu ızgara tasarımı, 1980’lerin ünlü artisti Tom “Magnum” Selleck’in Schnauzer cinsi köpeğini hatırlatıyor. 500X’in ince ve şık kesimli ızgarasına baktığımdaysa aklıma Clark Galble’ın bıyığı geliyor. Evet, Fiat-Chrysler evliliğinin ilk çocukları daha farklı olamazdı herhalde. Hem de aynı sınıfta, miniSUV’larda müşteri avlamalarına rağmen.

Zor bir seçim: Dani, İsveç’in en derin gölü Hornavan’ın önünde iki buz prensiyle birlikte.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.