Fiat 500X 2.0 Mjt 4x4

Auto Show - - MAGAZİN FIAT 500X, JEEP RENEGADE -

Şimdi eylem zamanı! Renegade kurbağa gözlerini andıran farlarıyla bana göz kırpıyor ve beni İsveç’in derin karla kaplı ormanlarına doğru çekiyor. Dört tekerlekten çekişli araç alıştığımız anlamda yolların olmadığı bu vahşi arazide hiç zorlanmadan ilerliyor. Bu da bende kar değil de pamuk eziyormuşuz hissi uyandırıyor. Tamam, arada bir alt kısımdan, ürkmeme neden olan güçlü vuruntular geliyor ama zemin koruma sacı sayesinde topmodel Trailhawk bunlardan hiç etkilenmiyor.

Karla kaplı ilk dik yokuşa yaklaşırken kalbim daha hızlı atmaya başlıyor. Ancak Renegade, 35 derecelik eğimi, limitsiz bir kredi kartı hediye edilmiş bir gencin 5th Avenue’de (New York’un en pahalı mağazalarının olduğu ünlü cadde) yaşayacağı heyecanla tırmanıyor. Snow (kar) modu ve 4WD Low (arazi takviyesi) devredeyken Renegade, 2.0 lt’lik dizel motorunun gücüyle arkasını savurup dans ederek zirveye ulaşıyor. Aklımda muzip bir kelime beliriveriyor: Rock ‘n’ Renegade Roll! Karnımda ilk kelebekler uçuşmaya başladı bile.

Sadece eğlenmek için Auto (otomatik) moda geçiyorum: Renegade kısa bir mesafe sonra “nalları dikiyor.” Buzlaşmış zeminde fren etkisi olmadığından kont- rolsüz bir şekilde aşağı doğru kayıyoruz. Tam çığlık atmaya başlayacakken (neyse ki) 17 inçlik lastikler kara ulaşıp yeniden tutunmaya başlıyor. Aynı anda Snow modunu tekrar devreye sokuyor ve bir sonraki, bu kez yüzde 40 eğimli yokuşa doğru ilerliyorum. Bana söylenene göre burada yokuş iniş yardımını devreye

Çok

hoş! 500X’in iç mekanı kaliteli görünüyor. Buz üzerinde de tamamen yeteneksiz kalmıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.