280 HP’lik dizel Passat Sportif aile babalarına

Yeni VW Passat bir taraftan ailelerin radarına girerken, tuning uzmanı ABT’ın da dikkatinden kaçmadı. Station wagon karosere sahip dizel modelde, görüntünün yanında performans da daha ileri düzeye taşındı.

Auto Show - - TUNING ABT VW PASSAT -

Volkswagen, orta segment temsilcisi Passat modelinin 4 silindirli 2.0 TDI motor seçeneğinde, 240 HP gücü yeterli gördü. Buna karşın ABT mühendisleri özel yönlendirme sistemi ile motorun gücünü artırma yoluna gitti. Çift turboya sahip motorun gücü, yapılan işlem sonucunda 280 HP’ye çıkartıldı. Güç artışı dört çıkışlı spor egzoz sistemi ile tamamlanarak, keyif veren bir ses de elde edildi.

Görsel açıdan ise ABT tasarımcıları VW Passat’ın ön bölümüne yeni bir spoyler uyguladı. Spoyler ile birlikte yeni radyatör ızgarası da dinamik görüntüyü artırıyor. Ön tekerleklerin hemen arkasına monte edilen yeni marşpiyeler ile dikiz aynaları, profilden otomobilin daha heybetli görünmesini destekliyor. Arka tasarımı ise tavan spoyleri ve arka çamurluk kiti tamamlıyor. ABT mühendisleri aracı isteğe bağlı olarak 20 veya 21 inçlik FR hafif metal jantlarla donatabiliyor ve hafif metal seçeneği de sunuyorlar. Yürüyen aksam olarak ise daha kısa yaylara yer verilmiş. Otomobil alçaltılırken iç mekanda yeni çıtalar ve paspaslar kullanılmış.

Durağan halde dahi dinamik yapısını devam ettiriyor.

Dörtlü spor egzoz sistemi ile motorun gücü, akustik olarak da yansıtılabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.