ABT S6 AVANT

Alman tuning uzmanı ABT’ın modifiye ettiği Audi S6 Avant, ağabeyi RS6’nın ensesine yapışabilecek kadar güçlendi.

Auto Show - - NEWS -

Süperler ligine girdi

Audi RS6’nın S6 ile aynı seviyede olması mümkün mü? Eğer ABT mühendisleri müdahale ettiyse kesinlikle mümkün olabilir! Yapılan performans artırıcı uygulamalar sonrasında S6 Avant’ın çıkan gücü, ağabeyi RS6 neredeyse (560 HP) aynı. ABT Power New Generation adlı modifiye kitiyle S6 Avant’ın 450 HP’lik standart gücü, 550 HP’ye çıkarılmış. Önceden 550 Nm olan maksimum tork rakamı ise 680 Nm’ye yükselmiş. Tüm bu artışlar sonrasında aracın zaten yüksek olan sürüş keyfi bir kademe daha ileri taşınmış.

Modifiyeyle birlikte S6 Avant’ın 290 km/s’ye çıkan maksimum hızı da kardeşi RS6 ile aynı kulvarda yol alabileceğini gösteriyor. Aynı güç artış paketini ABT, S7 kullanıcıları için de sunuyor. ABT S6 Avant’ın arka kısmında ABT imzalı 4 çıkışlı bir spor egzoz sistemine yer verilmiş. Performansı görsel açıdan da öne çıkarmak içinse S6’da, özel çamurluklar, karbon dış dikiz aynası yuvaları ve karbon-fiberden üretilmiş bir arka spoyler de kullanılmış. Artırılan sportiflik etkisi, 20 ve 21 ölçülere sahip DR, FR ve ER-C serisi özel jantlarla destekleniyor. ABT kademe kontrol sistemi ise diğer bir ilginç seçenek: Aracın zeminden yüksekliğini elektronik olarak artırıp azaltmak mümkün. En alçak konumda ABT S6 Avant, daha dinamik viraj sürüşleri sunabiliyor.

ABT tasarımcıları iç mekanı da unutmamışlar ve çok daha dinamik bir görünüm elde etmişler. Kapı içi aydınlatmalarından marş düğmesine kadar birçok şey yenilenmiş. İç mekanda ve bagajda kullanılan paspas ve halılara ise ABT logosu işlenmiş. Otomobili tam bir sporcu yapan öğelerden bir diğeri de, bu sınıfın olmazsa olmazlarından biri olan ve direksiyonun üst kısmında yer alan LED’li vites değişim göstergesi.

Sportiflikteki tüm bu artışa rağmen ABT Audi S6 Avant, aşırı sert bir otomobil değil. Bu sayede otomobille sakin ve rahat yolculuklar yapmak da mümkün.

Yeni modifiye kitiyle S6’nın 450 HP’lik gücü

550 HP’ye çıkarılmış.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.