FORD S-MAX

Sportif, konforlu ve kullanışlı... Yeni S-Max van liginin zirvesine oynamayı hedefliyor.

Auto Show - - NEWS -

Ford’un yeni stüdyosu

Yeni S-Max ile Ford, günümüzün modern vanlarının ne kadar şık, akıllı ve özellikle de sportif olabileceğini gösterdi. Artan yetenekleri ve başarılı özellikleriyle S-Max, van pazarının en üst sıralarında olmayı hedefliyor.

Geniş iç mekanıyla tanınan bu asfalt gemisinin ilk kuşağı bile, hem ailenin hem de sürücünün keyfini çıkarabildiği bir vandı. Başarılı bir süspansiyon, canlı motorlar, ileri teknoloji ürünü donanımlar ve elit iç mekan atmosferi ise yeni S-Max’i türünün en iyilerinden biri haline getirdi.

Ne yazık ki bu ilerlemenin bir maliyeti de var. Tamam, 30 bin 150 Euro’luk Almanya baz fiyatı hem öncüsüyle aynı seviyede hem de makul bir rakam. Ancak ekstra donanımların tercih edilmesiyle bu rakam rahatlıkla 50 bin Euro seviyesini aşabiliyor.

Yeni S-Max’te sınıf atlama hissini en fazla yaşatan donanım ise adaptif direk- siyon sisteminin kalbi olan küçük ama güçlü elektromotor. Çünkü bu donanım şimdiye kadar sadece üst sınıf otomobillerde vardı. 120 km/s’ye kadar hızlarda direksiyon daha fazla yönlendirme etkisi yaratıyor, yüksek hızlarda ise etki azalıyor.

Sonuç ise kesinlikle çarpıcı: Büyük şe-

İLK Beğendik/ Beğenmedik

Yeni S-Max ile Ford, büyük vanların ölmediğini

kanıtlamak istiyor.

Devasa iç mekana sahip bir vanı bu kadar sportif bir ambalajla sunabilmek büyük bir başarı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.