Seat’ın küçüğü yenilendi

Seat B segment temsilcisi Ibiza modelini yenileyerek yaz ortasında satışa çıkaracağını duyurdu. Küçük İspanyol’da zengin motor yelpazesi ve kişiselleştirme özelliklerinin yanında yeni bir medya sistemi ile artırılmış güvenlik ekipmanları yer alıyor.

Auto Show - - GÜNCEL SEAT IBIZA -

Seat markasının küçük sınıftaki temsilcisi Ibiza, yeni yüzünü gösterdi. Günümüz trendleri doğrultusunda çok yönlü kişiselleştirme özelliklerini sunmasının yanında ekstra güvenlik ekipmanları, tamamen yeni araç içi bağlantı ve bilgi sistemleri de yeni Ibiza’da yer alıyor. Yeni yürüyen aksam sürüş konforunu bir üst seviyeye çıkartırken elden geçirilen iç mekan kalite seviyesi de artırılmış. Ibiza’da ikinci nesil Easy Connect bilgi sistemine yer verilirken, akıllı telefonlar ile uyumlu bağlantıya da sahip.

Üç kapılı, beş kapılı ve station wagon olmak üzere üç farklı karoser seçeneği ile sunulmaya devam edilen Ibiza’da LED gündüz farı, yeni jant tasarımı ile 16 ve 17 inçlik jantlar kullanılıyor.

İç mekan elden geçirilip kalite seviyesi artırılarak, kişiselleştirme ile daha farklı hale getirilebiliyor. Yeni direksiyon daha hassas ve elektrikli, iklimlendirme ızgaraları ve bilgi sisteminin göstergeleri yenilikler arasında bulunuyor. Güvenlik ekipmanları açısından ise yorgunluk uyarı sistemi ve çoklu çarpışma fren sistemi Ibiza’da kendine yer buluyor.

Ibiza’da tamamen yeni nesil benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alıyor. Ibiza’nın giriş versiyonunda üç silindirli 75 HP güce sahip 1.0 lt hacimli atmosferik benzinli motor var. 95 HP’lik EcoTSI ve 110 HP’lik diğer versiyonlar da ürün gamı içerisinde kendisine yer buluyor. 1.0 TSI motorda 200 Nm tork elde ediliyor. Benzinli motor cephesine daha sonra, silindir kapatma teknolojisine sahip, dört silindirli 150 HP gücündeki 1.4 TSI ACT eklenecek. 250 Nm tork üreten bu motorun yakıt tüketimi de 4.8 lt/100 km olarak açıklanıyor. Euro 6 norma sahip motor ailesi düşük yakıt tüketimleri ile öne çıkıyor. 95 HP’lik 1.0 EcoTSI 4.2 lt/100 km yakıt ile yetinirken, 75 HP’lik yeni üç silindirli 1.4 TDI motor ise 3.4 lt/100 km’lik tüketim değerine imza atıyor. Diğer dizel motor seçenekleri de yine 1.4 lt hacme sahip TDI üniteler ve güçleri de 90 HP ve 105 HP arasında değişiyor. 110 HP’lik EcoTSI ve 90 HP gücündeki TDI motor ileriki dönemde çift kavramalı DSK şanzıman ile birlikte sunulacak. Ibiza’nın tüm versiyonlarında ise Start/Stop sistemi standart yer alacak.

Yeni Ibiza’nın tasarımındaki heyecan ve tutku aynen devam ediyor.

Üç farklı karosere sahip Ibiza’da LED gündüz farlarına yer veriliyor.

İç mekan elden geçerek daha şık hale geldi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.