Baharda aşk başkadır

Bu otomobil sadece tasarımıyla bile o derece başarılı ki, ona aşık olmamak elde değil. S Coupe’nin diğer özellikleri de insanı baştan çıkarıyor ama kendine aşık etmek için tasarımın cazibesi onun için fazlasıyla yeterli.

Auto Show - - TEST MERCEDES S 500 4MATIC COUPE AMG -

Aşk… Otomobil tutkunları, bu sayfalarda yer alan aracın fotoğrafını gördükleri zaman ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaktır. Baharda aşk başka derler ya, evet geçen hafta benim için aynen öyleydi. Aslına bakarsanız, sadece tasarımına bile bakarak bu otomobile aşık olmak mümkün.

Evet, tam düşündüğünüz gibi, önce tasarımı anlatacağım. Uzun uzun değil, merak etmeyin…

Böylesine bir burun ve yüz tasarımını bulmak kolay değil. Mercedes tasarımcıları burada o kadar iyi bir iş ortaya koymuş ki, bu otomobili satın alabilecek kadar bütçesi olanlar bir şahesere sahip olacaklar. Coupe formunu uygulama konusunda da eline su dökecek rakip sayısı çok az. Aslında S-Coupe’nin bir rakibi de yok gibi bir şey.

Yan tarafta yer alan çizgiler ustalık işi. Bu hatlar, bir samuray kılıcı ne kadar büyük bir özenle hazırlanıyor ve bir benzeri daha olmuyorsa bana onları hatırlattı. Coupe tavan formuyla uyum içinde olan bu çizgiler otomobilin en belirgin şekilde dikkat çeken yanlarından. Yüzündeki hava girişleri, farların

Bu koltukların tasarımını çok sevdim. Öncelikle iyi hissettiriyorlar.

Böyle sakin durduğuna sakın aldanmayın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.