“Rengarenk” McLaren-Honda!

İspanya GP’sinde sahneye yeni renkleriyle çıkan McLaren - Honda’yı kim beğendi, kim beğenmedi bilemem... “Görsellik kadar, karlılık da bizim için önemli!” diyen takım yetkililerine bakarsak, kendileri de yeni renklerden biraz umutsuz!

Auto Show - - FORMULA 1 -

İspanya’da McLaren-Honda’nın yeni renkleriyle yarışacağını açıklamasından sonra, geçen hafta Formula 1’de en çok tartışılan konu bu renkler oldu... Kabaca bir hesap yapıp McLaren-Honda fanatiklerinin yüzde 80’inin bu renklerden tatmin olmadığını da ekleyeyim. Formula 1 görsel bir spor, dolayısı ile fanatikler araç tasarımlarındaki en küçük değişikliği bile fark ederken ve McLaren-Honda’nın bir önceki renkleri de sevenlerini tatmin edememişken, bu yeni renkler çıldırttı! Buna bir de McLaren’in güç üniteleri tedarikçisi Honda’nın motor güncelleme hakkını daha sonraki yarışlara saklayacağını ve İspanya GP’de farklı güncelleme paketi uygulanacağını duyurması; McLaren-Honda’nın tuzu biberi oldu! Bu haftaki köşeyi tamamen McLarenHonda’ya ayırdım; önce şu renk işinin perde arkasını anlatayım!

Geçen haftadan itibaren Lig TV 2 ve Lig TV 3’ten izlemeye başladığımız Formula 1’in ücretlendirmesi, ben yazımı teslim ettiğim sıralarda henüz belli olmamıştı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.