Genlerinde eğlence var

Skoda tarihinde “çarpık bacaklı kamyonet” modeli nostaljik bir yer tutar. Yeni teknolojiyle birlikte artık o günler geride kaldı. Ama Skoda stajyerleri, FUNstar ismini verdikleri eğlenceli bir pick-up konseptine imza attılar.

Auto Show - - GÜNCEL SKODA FUNSTAR -

Skoda stajyerleri, rüya otomobil projesiyle hayallerindeki otomobili yarattı. Projenin sonucunda ortaya eğlenceli bir pick-up konsepti çıktı. Skoda Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, yeni Fabia’yı baz alarak bu konsepti yarattı.

Skoda FUNstar isimli bu özel otomobil üzerinde, 2 kız ve 21 erkek öğrenci 2014 yılının kasım ayından bu yana çalışmalarını sürdürüyordu. Bu süreç boyunca fikir geliştiren, muhtemel tasarımları bir araya getiren ve sorunları çözen öğrenciler, ortaya eşsiz bir araç çıkardı.

Stajyerler, çalışmaları boyunca Skoda şef tasarımcısı Jozef Kaban ve Skoda Auto üretim müdürü Michael Oeljeklaus tarafından desteklendi. Çek üretici, bu yıl ikinci kez stajyerlerine rüya otomobillerini yaratma fırsatı tanıdı. Şirket bu programla birlikte öğrencilerin yaratıcılığını ve deneyimlerini artırmayı amaçlıyor.

FUNstar isimli pick-up modeli eğlenceli ve şaşırtıcı bir görünüme sahip. Keskin çizgileri, çelik grisi ve ay beyazı renkleriyle tamamlanmış. Eşikler, ızgara çevresi ve arka spoyler parlak yeşil renkle dikkat çekici hale getirilmiş. Aracın etrafına yerleştirilen yeşil LED’ler çekiciliğini artırırken, 18 inç jantlar ise Octavia RS’ten alınmış. 1.2 lt’lik motora sahip FUNstar, ayrıca yedi ileri çift kavramalı vites kutusuna sahip.

Stajyerler otomobilin sadece dış tasarımına değil, iç tasarımına da önem vermiş. Spor direksiyonun yanı sıra 1400 Watt’lık ses sistemi eşsiz bir müzik deneyimi sunuyor.

FUNstar, Skoda Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin

geliştirdikleri bir proje.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.