Amerikan havası var

Subaru Outback yenilenmesinin ardından karşıma çıkan çizgileriyle, daha çok Amerika pazarına hitap eden bir araç olmuş dedirtti.

Auto Show - - TEST SUBARU OUTBACK AWD 2.0 D CVT -

Amerikan otomobillerinin tarzını seviyorsanız işte tam size göre bir araç karşınızda duruyor. Markaların büyük bir bölümünün Avrupalı hatları benimsediği hatta Amerikalıların bile bu çizgilere adapte olmaya başladığı günümüzde Subaru beni ters köşeye yatırdı. Outback’in tasarımına baktığınız zaman ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.

Ülkemizde 2.0 lt dizel, 150 HP güç üreten motoru ve CVT otomatik şanzımanıyla satışta olan aracın fiyatı 159 bin 700 TL’den başlıyor. 2.0 lt’lik motorun yüksek vergi diliminde kalması, fiyatını da yüksek yapan en önemli detay. Bu aracı daha fazla donanımla satın almak isterseniz fiyat 175 bin 700 TL oluyor.

Tasarım konusunda Avrupalı çizgilerden uzaklaşması bence radikal bir tercih. Amerikan tarzı geniş çizgileri seven bir otomobil kullanıcısı olarak benim için, açıkçası bu durum daha iyi. Düz hatlarla belirginleştirilmiş büyük çamurlukları, aynı şekilde dizayn edilen

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.