Sportif ve çevreci

BMW’nin tuning uzmanı AC Schnitzer, Alman markanın Plug-inHybrid modelini elden geçirerek daha sportif hale getirdi.

Auto Show - - TUNING AC SCHNITZER -

Tüketim ve emisyon değerleri açısından küçük segmentteki modellere yakın sonuçlara imza atan BMW’nin spor otomobili i8, adeta bir devrime imza attı. Tuning uzmanı AC Schnitzer ise bu devrimi bir adım ileri taşıyor. Schnizter, BMW i8’de, sportifliğin yanında yenilikçi tasarımı özel bir donanım paketi ile tamamlıyor.

AC Schnitzer mühendisleri öncellikle ön aksta 25 mm arka aksta ise 20 mm’lik bir alçalmaya gitti. Standart v e r s i - yona göre asfalta daha yakın olması, otomobilin daha dinamik olurken daha yüksek etkililiğe sahip olmasını sağlamış. AC Schnitzer imzalı ön spoyler parçaları, marşpiye ve arka kanadın tamamı karbondan oluşturulmuş ve daha hafif bir yapı elde edilmiş. Bu sayede içten yanmalı motor ve elektromotor birlikteliğinin gücü daha iyi hissedilir hale getirilmiş.

Daha büyük ama daha hafif

Jantlarda ise markanın kendi ürünü olan AC1 modeline yer verilmiş. Hafif alaşım jantların toplam ağırlığı yüzde 30 oranında düşürülmüş. 21 inçlik jantlara giydirilmiş, önde 245/35 R 21 ve arkada da 285/30 R 21 ölçülerindeki lastikler daha dinamik bir sürüşü de beraberinde getiriyor. Her ne kadar jant ebadı 1 inç artırılmış olsa da, standart jantlara göre ağırlık toplamda 4.4 kg daha hafif kalıyor. İç mekanda alüminyum pedal takımı, alüminyum ayak destek ve deri paspasa yeri verilerek sportif yapı tamamlanmış.

Plug-in-Hybrid görsel açıdan daha dinamik hale geldi. Ön spoyler dahil karbondan. Motor kısmına dokunulmadan etkisi arttı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.